ראש הממשלה נתניהו: “נקצה 10 מיליארד ש”ח להתמודדות עם הקורונה”

"10 מיליארד ש"ח לעסקים ולמשרדי הממשלה" כך הודיע ראש הממשלה בנימין נתניהו, במסיבת עיתונאים שהתקיימה היום (רביעי) בצהריים בצל משבר הקורונה. זאת בהמשך להודעה על הקצאת 4 מיליארד שקלים.

על פי הפירוט שהציג ראש הממשלה, קרן ההלוואות לסיוע לעסקים תוגדל ב-4 מיליארד שקל ותעמוד על סך כולל של 8 מיליארד. מיליארד שקלים נוספים יוזרמו למערכת הבריאות ועוד מיליארד לשירותי הרווחה והמשטרה. עוד אמר שר האוצר שענף התעופה יזכה לסיוע נוסף נפרד.

"לקורונה יש השפעה על הכלכלה העולמית ועל הכלכלה שלנו", אמר נתניהו בפתח דבריו. "בישראל הכלכלה חזקה והאבטלה נמוכה. זה יתרון גדול בכניסה למשבר הזה. אנחנו נותנים עדיפות למערכת הבריאות כדי לאפשר הצטיידות והכנת בתי החולים לקליטה של חולים".
דבר העובדים בארץ ישראל
כל בוקר אצלך במייל

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

רה"מ נתניהו ושר האוצר כחלון במסיבת עיתונאים בצל משבר הקורונה. 11 במרץ 2020 (צילום: אוליבר פיטוסי/פלאש90)

שר האוצר משה כחלון: "מערכת הבריאות תחוזק בכמה שרק צריך – כרגע יעמדו לרשותה מיליארד שקל ויש בידינו כלים נוספים. נתפלל שזה ייעצר, אם לא, אני מעריך שבתחילת שבוע הבא נבוא עם סט צעדים להקלה על המגזר העסקי. ביכולתנו לחזק את המוסד לביטוח לאומי, גם לקשישים, למי שבחל"ת ולמי שפוטר" אמר כחלון.

עוד הוסיף שר האוצר כי "מצבנו טוב, יחס החוב תוצר טוב, מדובר באירוע בינלאומי. הצמיחה הגבוהה בשנים האחרונות מסייעת לנו בהתמודדות. במשרד האוצר אנו דנים מדי יום, לפעמים פעמיים ביום, גם עם בנק ישראל ומשרד הכלכלה ועוקבים שעה אחרי שעה על המתרחש".

נגיד בנק ישראל, פרופ’ אמיר ירון אמר "בנק ישראל, ואני בראשו, נחושים לנקוט כל צעד שיידרש, כדי להגן על המשק מפני נגיף הקורונה" והוסיף "מטרת העל של הצעדים שהוזכרו היא לתמוך בהמשך הפעילות הכלכלית של המשק וליצור רשת בטחון לעסקים ומקורות תקציביים למערכת הבריאות ואחרים, כך שיוכלו לצלוח את התקופה הנוכחית וימשיכו לפעול במלוא המרץ".

Leave a Reply

Name *
Email *
Website