רגב: “גנץ ולפיד יובילו לעוד פיגועים”; אשכנזי: “בושה וחרפה”

חילופי מהלומות מילוליים בין שרת התרבות והספורט מירי רגב לבין הנהגת מפלגת כחול לבן, זאת על הרקע הפיגוע הקטלני שאריע הבוקר (ראשון) בשומרון.  בפתח ישיבת הממשלה אמרה רגב כי "אני בטוחה שכוחות הביטחון ישימו את ידם על המחבל הארור הזה מהפיגוע המשולב בצומת אריאל. אחמד טיבי לא היה מוכן לגנות רוצחים, וזה מה שקורה כשמעודדים שהידים, ועם האדם הזה גנץ ולפיד רוצים להעביר גוש חוסם. אלה מי שיובילו אותנו להמשך פיגועים מהסוג הזה".

מירי רגב (צילום ארכיון: יונתן זינדל / פלאש 90).

רגב התייחסה גם לפריצה האיראנית למכשיר הסלולרי של בני גנץ, ואמרה כי "זו פרשה מביכה ומטרידה מאוד. גנץ העדיף להסתיר את זה משותפיו והביך את עצמו ומפלגתו. התנהלות מאוד בעייתית של אדם שלא אומר את מה שהוא יודע ומסתיר מידע. אני קוראת לגנץ לחשוף את המידע שיש בנייד שלך כדי שהציבור יידע מי אתה. הליכוד לא עומד מאחורי שום פרסום, השב"כ הוא שעדכן את גנץ וגנץ הסתיר את המידע".

הנהגת כחול לבן: בני גנץ, יאיר לפיד, משה יעלון וגבי אשכנז ימסרו הצהרה משותפת בתגובה, לפיה: "מעולם בכל תולדות המדינה לא קרה ששר בישראל ניצל את מותם של נרצחי פיגועים לתעמולה פוליטית עוד לפני לוויות ההרוגים. מתוך כבוד לקורבנות לא נגיב מעבר לכך בנקודת זמן זו".

אשכנזי, מסר בתגובה אישית לדברי של רגב כי "שמעתי את הדברים של שרת התרבות, קצינה בכירה לשעבר בצה"ל. האירוע עוד לא נגמר, עוד לא קברנו את מתינו, וכבר היא עוסקת בפוליטיקה זולה ורוקדת על הדם. יש פה גם מדינה. בושה וחרפה. חלאס, נמאס".

סיור מפלגת כחול לבן בצפון. 4 במרץ 2019 (קרדיט: כחול לבן)

בתגובה לאמירות מצד כחול לבן אמרה השרה רגב: "מפלגת לפיד-גנץ – ממה נבהלתם? מזה ששמים לכם את האמת על השולחן? זה לא סוד שגם הפיגועים הבוקר הם תוצאה של הסתה מתמשכת מצד ההנהגה הפלסטינית שנהנית מרוח הגבית של אחמד טיבי ושותפיו. מי שחוגג על הדם של ההרוגים, הוא אותו אחמד טיבי שאיתו אתם רוצים לעשות גוש חוסם. אותו אחמד טיבי שלא רוצה לגנות מחבלים שרוצחים חפים מפשע. אותו אחמד טיבי שממשיך לעודד שאהידים. נבהלתם כי זה חושף את החולשה שלכם ואת התלות שלכם באותו אחמד טיבי".

Leave a Reply

Name *
Email *
Website