רגע לפני 2019: יש לכם כבר דלקן אוניברסלי?

חצי מליון נהגים בישראל נהנים היום מדלקנים, אותם התקני תדלוק המאפשרים לתדלק ולשלם במרוכז בסוף החודש. לרוב, נהגי הדלקנים נהנים כפליים מאחר והדלק שלהם משולם על ידי המעסיק והם פטורים מהדאגה הכלכלית. אם אתם נמנים על הקבוצה הזו כדאי שתוודאו שהחליפו לכם את התקן התדלוק הישן, כי החל מה-1 בינואר, הוא לא יעבוד.

הסיבה לכך היא המעבר להתקני תדלוק אוניברסליים. כלומר, כל התקן יוכל לאפשר תדלוק בכל תחנה של כל חברה  – זאת בתנאי, כמובן, שיש לכם (או ברוב המקרים, למקום העבודה שלכם) הסכם איתה. הרעיון שעומד בבסיס הרפורמה הזו, שהוביל משרד האנרגיה, הוא לייצר יותר תחרות ולמנוע מצב שבו הצרכנים כבולים לתדלוק בחברה אחת.

לפני שנה נכנסה התקנה הזו לתקופת הרצה. חברות התדלוק החליפו את חיישני הזיהוי במשאבות כך שיתאימו להתקנים אוניברסליים. לנהגים ניתנה שנת הסתגלות להחלפת התקן הטבעת ברכב.

לאורך כל השנה האחרונה טפטפו הרכבים למרכזי השירות. בימים האחרונים התגבר הזרם של כל אלו שנזכרו ברגע האחרון והתורים להחלפת ההתקנים החלו להתארך. אז אם אתם לא רוצים להיתקע בשבוע הבא בלי דלק – עשו לעצמכם טובה, וודאו כי ברכבכם מותקן התקן תדלוק אוניברסלי.

ולשלושה מיליון בעלי רכבים שאינם נהנים מדלקן או פזומט על חשבון החברה נספר שעל פי מחקרים נהיגה במהירות העולה על 90 קמ"ש גורמת לצריכת דלק גבוהה יותר לק"מ. סעו בזהירות.

Leave a Reply

Name *
Email *
Website