רוסיה מכחישה כוונה להתערב בבחירות בישראל: “זו בכלל לא שאלה”

פחות מיממה לאחר שראש השב"כ הזהיר מפני נסיון של מדינה זרה להתערב בבחירות בישראל, ברוסיה מכחישים כל נסיון להתערבות כזו. "זו בכלל לא שאלה. רוסיה מעולם לא התערבה בבחירות באף מדינה, ואין לה כל תכניות לעשות זאת בעתיד", אמר היום (רביעי) דימיטרי פסקוב, דוברו של נשיא רוסיה ולדימיר פוטין.

"It is out of the question. #Russia has never interfered in elections in any country and has no plans to do it in the future," Russian Presidential Spokesman Dmitry Peskov said in relation to allegations about Moscow’s possible meddling in the #Israel's parliamentary elections. pic.twitter.com/eSckBVBrxC

— Russia???????? in Israel (@israel_mid_ru) January 9, 2019

אתמול (שלישי) הזהיר ראש השב"כ נדב ארגמן מפני התערבות של מדינה זרה בבחירות בישראל. ארגמן אמר את הדברים בכנס של אגודת הידידים באוניברסיטת תל אביב. על פי הערכות, ארגמן כיוון בדבריו לרוסיה, שעל פי החשד התערבה בין היתר בבחירות בארה"ב. "אני לא יודע לטובת מי או לרעת מי. אני לא יודע בשלב זה לזהות את האינטרס הפוליטי – אבל היא תתערב ואני יודע על מה אני מדבר"", אמר ארגמן. עוד הוסיף ראש השב"כ, כי אותה מדינה "תנסה לעשות זאת באמצעות אמצעים סייבריים – פצחנים, האקרים וכו’".

בתחילה אסרה הצנזורה את פרסום הדברים, אך בהמשך התירה לפרסם אותם. בעקבות פרסום דבריו של ארגמן, שב"כ מסר כי הוא "מבקש להבהיר שלמדינת ישראל ולקהיליית המודיעין, יש את הכלים והיכולות לאיתור, ניטור וסיכול של ניסיונות להשפעה זרה, במידה ויהיו כאלו. ביכולתה של מערכת הביטחון הישראלית לאפשר קיומן של בחירות דמוקרטיות וחופשיות במדינת ישראל".

ראש השב"כ נדב ארגמן בועדת החוץ והביטחון, יולי 2016. צילום: מרים אלסטר פלאש 90

בעקבות הפרסום פנה יו״ר סיעת "התנועה" יואל חסון המשמש כחבר ועדת הבחירות המרכזית, לשופט מלצר שהוא בעל הסמכות היחידה בחוק לטיפול בנושא טוהר הבחירות וביקש ממנו כי יקיים דיון דחוף בנושא "לאור הפרסומים באמצעי התקשורת על אמירתו הברורה והמדאיגה של ראש השב"כ נדב ארגמן על כך שמדינה זרה מתכננת להתערב בבחירות במדינת ישראל.״

Leave a Reply

Name *
Email *
Website