“רוצה להשאיר חותם”: המתאגרף שמוכר חיות ביום וחולם להגיע לטוקיו

ספורטספורטאים רבים בעולם במירוץ להשגת הקריטריון המיוחל לאולימפיאדת טוקיו 2020, בענף בו הם מתחרים . בימים אלו בעיר דקאר שבסנגל, טורניר מוקדמות אפריקה למשחקים האולימפים באיגרוף, אליו הגיעו מיטב המתאגרפים האפריקאים, במטרה לזכות באחד מ-33 הכרטיסים לטוקיו שיוחלקו בתחרות.

בתחרות הקדם אולימפית ניתן למצוא מגוון רחב של ספורטאים יוצאי דופן, שלא נמנים עם המיעוט הקטן שנהנה מהתהילה האולימפית והפרסום והכסף שמגיע איתם. אחד מהם הוא עבדול וואהיד עומאר בן ה-26 המתאגרף במשקל עד 56 ק"ג (הקרוי: משקל תרנגול), שכדי להתפרנס ולממן את אימוניו עובד כמוכר תרנגולות, כבשים ועיזים אצל סבו. בראיון לערוץ האולימפי סיפר עומאר על העבודה לצד קריירת האיגרוף. "הצטרפתי לעבודה עם סבא שלי במכירת תרנגולות כבשים ועזים, אני טוב מאוד בסוג העבודה הזאת. אין לי ספונסר ואני צריך להשיג את הכסף, כדי להמשיך להתאמן ולהמשיך את קריירת האיגרוף שלי. חייבים לעבוד במשהו כדי לממן את האימונים".

From the farm to Tokyo 2020? ????
דבר העובדים בארץ ישראל
כל בוקר אצלך במייל

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

2019 African Games medallist Abdul Wahid Omar ???????? is living his #boxing dream thanks to selling chickens.

Follow the African qualifiers: https://t.co/[email protected] pic.twitter.com/zW9IAtQYWD

— Olympic Channel (@olympicchannel) February 21, 2020

עומאר כבר הופיע באולימפיאדת ריו 2016, לריו הגיע בעקבות זכייה מפתיעה במדליית הארד במשחקי חבר העמים הבריטי בשנת 2014. בעקבות הזכייה במדליה, קיבל מלגה מיוחדת שעזרה לו להתפרנס במשך השנתיים שהיו ההכנה לטורניר הגדול ולזכות במקום השלישי בטורניר מוקדמות האולימפית של אפריקה, שילוב של שני ההישגים העניק לו את הכרטיס למשחקים בריו. עומאר היה המתאגרף היחיד מגאנה בריו והפסיד כבר בקרב הראשון שלו לארגנטינאי אלברטו אסקיאל מליאן.

לאחר הופעתו באולימפיאדה, עומאר היה צריך לחזור לקרקע ולהתחיל לעבוד קשה, ללא תמיכה כלשהי כדי להצליח להתפרנס מגידול ומכירה של חיות משק. העבודה העניקה לו את הפרנסה שתאפשר לו להמשיך לרדוף אחרי החלום ולנסות להעפיל למשחקים בטוקיו 2020. "זה החלום שלי לזכות במדליה אולימפית לזכות גאנה, כי כבר הרבה מאוד שנים עברו מאז שגאנה זכתה במדליה אולימפית. אם כל הנחישות שלי, אני מאמין בעצמי ובעזרת השם אני הולך להשאיר חותם". מספר עומאר לערוץ האולמפי.

Post fight interview:#Ghana 's Abdul Wahid Omar (56Kg) reviews his bout. Click for more: https://t.co/YecU74bnwx pic.twitter.com/yUPoUZ7gWS

— Team Ghana???????? (@GhanaOlympic) August 12, 2016

בשנה האחרונה לא הצליח המתאגרף הגנאי לזכות במדליות עבור נבחרת גאנה. בשתי התחרויות הגדולות בהן השתתף בשנת 2019, משחקי חבר העמים הבריטי ומשחקי אפריקה הודח ברבע הגמר. למרות זאת, עומאר מגיע מלא אופטימיות לטורניר המוקדמות בדקאר וחולם על העפלה לטוקיו ושם לנסות לזכות במדליה אולימפית.

Leave a Reply

Name *
Email *
Website