רשות החשמל אישרה דחייה נוספת בסיום פרויקטים של אנרגיה סולארית

רשות החשמל העניקה ארכה נוספת ליזמים המתקינים פאנלים סולאריים. אחרי שאישרה כבר דחייה של 60 יום, ביום חמישי האחרון אישרה הרשות דחייה של 30 ימים נוספים במועדי השלמת הפרויקטים.

היזמים שהמשיכו לעבוד בחודשים האחרונים טוענים שהמקור לעיכובים בהתקנות נוצר בשרשרת האספקה של חומרי הגלם המגיעים מסין. בימים האחרונים הפעילו היזמים לחץ על רשות החשמל לאפשר את הדחייה הנוספת, וטענו כי בלעדיה, יבוטלו חלק מהפרויקטים ויחולטו ערבויות שיפגעו בתעשייה לתקופה ארוכה.

ברשות החשמל ניסו לאזן בין הרצון להיענות לדרישות היזמים, לבין הרצון להאיץ את הפרויקטים שיאפשרו לישראל לעמוד ביעדי יצור האנרגיות המתחדשות, והחליטו על דחייה של 30 יום נוספים השלמת הפרויקטים. האיחור הכולל שיותר ליזמים ללא סנקציות יעמוד על כשלושה חודשים.
דבר העובדים בארץ ישראל
כל בוקר אצלך במייל

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

על רקע הביקורת על שיטת ההקצאות של מתקנים סולאריים צפויה רשות החשמל צפויה לפתוח לשימוע ציבורי את המלצותיה לשר האנרגיה להגדיל את יעדי האנרגיות המתחדשות בשנת 2030 מ-17% ל-30%. ברשות החשמל חושבים כי הגדלת היעדים ארוכי הטווח יאפשרו אופק ברור יותר ליזמים שידעו שיהיה ביקוש לחשמל שייצרו.

מנגד, בשלב זה, אין כוונה ברשות החשמל לעבור להעלות משמעותית את התעריף המשולם ליצרנים, למעט בגגות קטנים הזכאים לתעריף קבוע מראש. שיטה זו, מאפשרת להשיג מחירים נמוכים במיוחד בעבור חשמל סולרי. עם זאת אך חלק מהפעילים בתחום טוענים כי הדבר מוביל לתחרות חריפה מדי, ולהעמסת סיכון מוגזמת על היזמים.

Leave a Reply

Name *
Email *
Website