רשות המסים פרסמה את היקף הפגיעות ברכוש בסבב הלחימה האחרון

סבב הלחימה האחרון בין ישראל לעזה היה אומנם קצר מאוד, אבל במהלכו הספיקו מחבלי חמאס והג’יהאד האיסלמי לירות לעבר ישראל כ-690 טילים, רקטות ופצצות מרגמה. עכשיו אחרי שהוכרזה רגיעה וכולם חוזרים לשגרה, ברשות המסים נערכים לתשלום הפיצויים לבעליהם של מאות מבנים, כלי רכב ושטחים חקלאיים שנפגעו.

על פי הסיכום שביצעו אנשי מס רכוש ברשות המיסים, 522 מבנים, 207 כלי רכב וכ-15 משקים חקלאיים ספגו נזקים שידרשו פיצוי מקרן הפיצויים. 10 מבנים ניזוקו ברמה שאנשי מס רכוש החליטו לממן שמירה עליהם 24 שעות ביממה, כדי למנוע פגיעה נוספת בבעליהם. 10 משפחות פונו לדיור חלופי על חשבון קופת הפיצויים.

עוד עולה מהנתונים שמפרסם היום מס רכוש כי העיר שספגה את הנזק הגדול ביותר היא אשדוד שבשטחה נגרם נזק ל-166 בתים ו-90 כלי רכב. אחריה ברשימה נמצאת אשקלון שבשטחה נפגעו 182 מבנים ו-50 כלי רכב.

תיקון נזקים בסדר גודל כזה דורש אומנם השקעה כלכלית גדולה, אבל כנראה שקרן הפיצויים של מס רכוש מסוגלת להתמודד עם הנזקים ללא כל בעיה שכן בשנים האחרונות הפכה הקרן לקופה שאליה מופנים סכומים גדולים של כסף מעודפי גביית המסים. סה"כ ההון בקרן הפיצויים נאמד בכ 15 מיליארד דולרים שהם סכום שיא עבור הקרן.

כמו כן ברשות המסים מדווחים כי אנשי מס רכוש הספיקו כבר להתחיל טיפול ב 95% מהנכסים שנפגעו, באמצעות 6 צוותי שמאים ומהנדסים שיצאו לשטח. לזכותם של אנשי מס רכוש יאמר כי בזכות הניסיון הרב שנצבר בנושא, על פי רוב, הטיפול בפיצוי נזקי הרכוש מהיר ויעיל.

בנוסף לפיצוי של מס רכוש בגין נזקים ישירים, מחר צפויה ועדת הכספים לאשר את הארכת התקנות לפיצוי נזקים עקיפים בגין סבב הלחימה האחרון ובמרכזם אבדן ימי העבודה שנבעו כתוצאה מביטול הלימודים במהלך ה-4-5 במאי.

Leave a Reply

Name *
Email *
Website