שבועות בטבע: כ-120 אלף מטיילים במהלך החג בשמורות והגנים הלאומיים

כ-120 אלף מטיילים ניצלו את חג שבועות וטיילו בשמורות הטבע והגנים הלאומיים, כך מדווחת היום (שישי) רשות הטבע והגנים הלאומיים. בין האתרים הבולטים היום: גן השלושה (הסחנה) עם כ 3,800 מבקרים, הגן הלאומי קיסריה עם כ 3,700 מבקרים, שמורת הטבע עין גדי עם כ-3,100 מבקרים, הגן הלאומי ירקון תל אפק עם כ-2600 מבקרים והגן הלאומי מצדה עם כ-2,200 מבקרים.

כ-6,500 מטיילים לנו בחניוני הלילה של רשות הטבע והגנים במהלך הלילה הראשון של החג. החניונים הבולטים: מעין חרוד, יחיעם, אשקלון ובארות.

פסל סוס הוצב בכניסה לגן הלאומי סוסיתא, כסמלה של העיר העתיקה. גן לאומי סוסיתא נמצא על גבעה במורדות הגולן, מזרחית לכנרת, מהיכן השם סוסיתא? או בערבית מצודת הסוס.

פסל סוס בגן הלאומי סוסיתא (צילום: לילא אבראהים רשות הטבע והגנים)

קיימות מספר סברות למקור השם: האחת שצורת ההר דומה לסוס, השנייה שהעיר הקדומה עסקה בגידול וסחר של סוסים והשלישית שקבוצת חיילים מיחידת הפרשים היו ממייסדה של העיר. הסיבה האמיתית נשארה עלומה עד היום.

הסוס נשמר לא רק בשם האתר אלא מופיע גם במטבעות רבים שנמצאו בחפירות ארכיאולוגיות. עם פתיחת הגן הלאומי סוסיתא לפני מספר חודשים, חשבו אנשי רשות הטבע והגנים שדמותו של הסוס חשובה כסמלו של האתר, על כן הוצב הסוס בכניסה לגן, על קו הרקיע.

תגיות:

Leave a Reply

Name *
Email *
Website