שבוע שני לקריאות הומופוביות במגרש. האם התאחדות הכדורגל תפעל?

במהלך משחק הליגה שנערך אתמול (שבת) בין מכבי ת"א למכבי נתניה, אוהדי מכבי ת"א הקניטו את שוער מכבי נתניה דני עמוס ושרו לו "דני עמוס ההומו". זהו מחזור שני ברציפות ששוער נתניה סופג הערות הומופוביות ופעם שלישית מתחילת העונה. בארגון השחקנים גינו את הקריאות ההומופוביות ודרשו מהתאחדות לפעול בנושא.

זאת כבר הפכה לנורמה. במשחקים של מכבי נתניה, אוהדי הקבוצה היריבה שרים שירים הומופובים כלפי דני עמוס, שידוע כתומך בקהילה הלהט"בית בישראל, במטרה לפגוע בו באופן אישי. מנהלת הליגה, ההתאחדות, בעלי הקבוצות והשחקנים כולם סותמים את האוזניים ומתעלמים מההומופוביה במגרשי הכדורגל.

בסיום המשחק דני עמוס היה נשמע אופטימי, בתקווה שהפעם במנהלת הליגה יחליטו לטפל בתופעה "לא הופתעתי מהקהל של מכבי ת"א. אפילו לא טיפה. זה הקטע שלהם, אנשים לא מבינים במי הם באמת פוגעים. אני שמח שיש אנשים אמיצים שהחליטו לציין את זה בדו"ח המשחק ועכשיו הכדור בידיים של המנהלת. כל הכבוד לקהל נתניה ששרק בוז".
דבר העובדים בארץ ישראל
כל בוקר אצלך במייל

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

בארגון שחקני הכדורגל הגיבו בחומרה להערות ההומופוביות של אוהדי מכבי ת"א ותמכו בדני עמוס "לא נעמוד מנגד כאשר שחקן וחבר ארגון השחקנים סופג הטרדות והשפלות במגרש, על רקע גזעני או הומופובי. אנו דורשים מההתאחדות לקבוע בתקנון כי קריאות הומופוביות הן שוות ערך לקריאות גזעניות.

"לקהל של מכבי ת"א אנחנו אומרים: כארגון השחקנים המייצג גם את שחקני מכבי ת"א, אנו בטוחים שרוב הקהל מתנגד לקריאות ההומופוביות. אל תאפשרו לאוהדים שקוראים קריאות כאלה לגרור את שאר אוהדי הקבוצה הטובים ביחד איתם.

"דני עמוס, אתה אמיץ ומייצג בכבוד את שחקני הכדורגל בישראל. נאבק לצידך, וביחד נבעט את ההומופוביה מחוץ למגרשי הכדורגל בישראל!"

Leave a Reply

Name *
Email *
Website