שביתה בכרמלית בחיפה: “האוצר מעכב את ההסכם ומנסה לקצץ”

עובדי הכרמלית בחיפה, המאוגדים בהסתדרות הכללית, פתחו הבוקר (א’) בשביתה מוגבלת בין 7 ל-9 בבוקר ובין 14:30 ל-16:30 במחאה על הסחבת שנוקט לטענתם משרד האוצר במשא ומתן על אישור ההסכם הקיבוצי.

טיוטת ההסכם הייתה מוכנה לחתימה כבר לפני כשנתיים ע"י ההנהלה, בהסכמת העירייה, אך הסכם קיבוצי ברשות מקומית זקוק גם לאישור הממונה על השכר באוצר. העובדים מוחים על כך שלאחר כל התקדמות במו"מ כולל נכונות לפשרות מצידם, נציגי האוצר מעלים דרישות חדשות, אשר מאריכות את ההתדיינות ללא הגבלה וללא הגעה להסכמה.

לטענת העובדים,"העיצומים הנוכחיים מתחילים לאחר חמישה חודשים של מו"מ מתיש עם האוצר וההנהלה, שבהם האוצר רק קיצץ וקיצץ בהסכם שכבר סוכם עם ההנהלה, אנחנו לא יכולים להמשיך לקבל את יתר הקיצוצים שהם דורשים. יש דברים שאי אפשר לוותר עליהם. הערך של העבודה שלנו והבריאות שלנו צריכים להילקח בחשבון".

אחת מנקודות המחלוקת נוגעת לתשלום על ימי מחלה מהיום הראשון. כוונה אפשרית של האוצר היא למנוע זאת בכדי לדרוש זאת בעוד הסכמים שנוגעים לתחבורה ציבורית בכדי להרתיע עובדים מנקיטה ב’התחלות’ פיקטיבית.

עם זאת, הסכם עובדי הכרמלית תקף ל-12 עובדים בלבד, פחות ממספר עובדי השמירה והנקיון בכרמלית עצמה וממילא לאוצר יש אינטרס להחריג הסכם זה מהסכמים אחרים, כאשר עובדי מספר תאגידים עירוניים אחרים ברחבי הארץ מעוניינים בהסכם קיבוצי משלהם, אפשרות שעובדי הכרמלית לא מתנגדים לה.

הנהלת הכרמלית סירבה להגיב לידיעה. תגובת משרד האוצר תובא לכשתתקבל.

Leave a Reply

Name *
Email *
Website