שב”ס תחת אש

מתחם בית הסוהר איילון ברמלה ספג פגיעות ירי לעבר המגדל הדרומי של בית הסוהר גבעון שבמתחם, אמש (חמישי) סביב השעה חצות. איש לא נפגע, אך סימני הקליעים שפגעו בקיר ניכרים. במשטרה הוזעקה והיא כעת חוקרת את נסיבות המקרה. שני חשודים בירי נעצרו ואחד מהם הובא לקראת הצהריים לדיון בהארכת מעצרם בבית משפט השלום בפתח תקווה. בימ"ש השלום בפ"ת האריך ב-6 ימים את מעצרו של החשוד בן ה-23, תושב ג’לג’וליה, להמשך חקירה. החשוד השני שוחרר לאחר שהחשד בעניינו הוסר. מהמשטרה נמסר כי "החקירה נמשכת וצפויים מעצרים נוספים".

ממשטרת ישראל נמסר כי "משטרת ישראל רואה בחומרה רבה את הניסיונות להלך אימים על מערכות אכיפת החוק ותכביד את ידה על האחראים לאירועים אלה".

דובר שירותי בתי הסהר מסר: "שירות בתי הסהר פעל הלילה באמצעות יחידות מיוחדות בשבעה בתי סוהר כנגד ראשי ארגוני פשע. בוצעו חיפושים בעשרות תאים ואסירים נשלחו לבידודים. זאת בעקבות האירועים האחרונים שאירעו גם הלילה של ירי לעבר מתקנים של שירות בתי הסוהר. שב"ס פועל כנגד עבריינים וראשי ארגוני פשע על מנת למנוע ולסכל פעילות עבריינית אל מחוץ לכתלי בית הסהר ופעילות עבריינית בתוך בתי הסוהר. אנחנו מצירים את צעדייהם, פועלים כנגדם, זה לא נוח להם. אנחנו רואים את התגובה המאוד מאוד חמורה וקיצונית שהם מבצעים כלפי המתקנים וכלפי אנשינו. אנחנו עושים כל פעולה אפשרית כדי לחזור לשיגרה ושאזרחי ישראל יחושו בטוחים יותר".

זהו אירוע שני לאחר שמוקדם יום השבוע, ביום רביעי בשעה 4 לפנות בוקר, בוצע ירי מרכב חולף לכיוון בית מעצר הדרים שבאזור השרון. צוות הביטחון ברכב הסיור במתחם זיהה את הירי והזעיק את המשטרה. היורים נמלטו מהמקום. כביש 4 נסגר מיד מכל הכיוונים ובנקודת הירי נמצאו קליעי תת-מקלע רבים.

Leave a Reply

Name *
Email *
Website