שגריר פולין בישראל תוקף את השר כ”ץ: “מתבטא בצורה גזענית ומביישת”

שגריר פולין בישראל, מארק מגירובסקי, תקף היום (שני) את ממלא מקום שר החוץ, ישראל כ"ץ, לאחר שזה ציטט בריאיון את ראש הממשלה המנוח יצחק שמיר שאמר כי "הפולנים ינקו את האנטישמיות מחלב אמם".  מגירובסקי כתב בחשבון הטוויטר שלו כי "מפליא לראות איך שר החוץ שזה עתה מונה מתבטא בצורה גזענית ומביישת. בלתי מתקבל על הדעת". לשכת ראש הממשלה הפולני מתיאוש מורבייצקי, מסרה כי ייתכן שפולין תבטל את השתתפותה בוועידת מדינות וישגראד (פולין, צ’כיה, סלובקיה והונגריה) שתתקיים היום בישראל.

It is really astonishing that the newly appointed foreign minister of Israel quotes such a shameful and racist remark. Utterly unacceptable. https://t.co/3mrs60Mulx

— Marek Magierowski (@mmagierowski) February 17, 2019

בראיון שהעניק אתמול לחדשות 13 אמר כ"ץ כי "אני בן להורים ניצולי שואה ואפילו גדלתי ונולדתי במושב של ניצולי שואה. זכר השואה הוא דבר שאין להתפשר איתו, הוא דבר ברור ואנחנו לא נשכח ולא נסלח. בדיפלומטיה מנסים שאנשים לא יעלבו, אבל אף אחד לא ישנה את האמת ההיסטורית עבור שום דבר מהסוג הזה". עוד הוסיף כי "פולנים שיתפו פעולה עם הנאצים, בהחלט. איך אמר יצחק שמיר – הם ינקו את האנטישמיות מחלב אימם. אי אפשר לייפות את ההיסטוריה הזאת ואנחנו כאלה שנושאים את מורשת השואה, אנחנו נמשיך לעשות את זה".

אמירתו של כ"ץ מגיעה אחרי הסערה שעוררו דברי ראש הממשלה בנימין נתניהו, לפיהם "פולנים שיתפו פעולה עם הנאצים ואני לא מכיר אדם אחד שנתבע על האמירה הזו". למרות שלשכתו הבהירה כי נתניהו "התייחס בתדרוך לפולנים, ולא לאומה הפולנית או למדינת פולין", אתמול הודיע ראש ממשלת פולין כי הוא לא יגיע לוועידה שתתכנס היום וישלח במקומו את שר החוץ בממשלתו, אך ראש לשכתו מייקל דוורציק אמר כי גורמים רשמיים בפולין שוקלים לבטל גם את ביקורו של השר בעקבות הדברים האחרונים.

Leave a Reply

Name *
Email *
Website