שוב אזעקת צבע אדום בעוטף עזה. צה”ל: הפרטים בבדיקה

אזעקת צבע אדום הופעלה לפני שעה קלה במועצות האזוריות שער הנגב ושדות נגב. מצה"ל נמסר כי הפרטים בבדיקה. עד כה לא התקבל דיווח על נפילות.

חמש רקטות שוגרו הלילה (ראשון) מרצועת עזה לעבר המועצה האזורית אשכול. הרקטות התפוצצו בשטחים. לא נגרם נזק למבנים ואף אדם לא נפגע בגופו. בתגובה, תקפו טנקים של צה"ל כמה עמדות חמאס בשטח הרצועה.

בשעה 0:40 הופעלה האזעקה ביישוב במועצה האזורית אשכול. תושבים באזור דיווחו על הדי פיצוצים. מהמועצה האזורית אשכול נמסר כי מתבצעות סריקות לאיתור שרידי הרקטות ששוגרו מרצועת עזה.

הירי בוצע לאחר שהסתיימו ההפגנות לציון יום האדמה ברצועת עזה, בהן השתתפו עשרות אלפי בני אדם ועל רקע הניסיון להגיע להבנות בין הצד הישראלי לפלסטיני, בתיווך מצרים. בהפגנות נהרגו שלושה מפגינים בני 17 ועשרות נפצעו, בהם שבעה במצב אנוש. המפגינים יידו אבנים והבעירו צמיגים, ובחלק מהמקרים השליכו רימונים ומטעני חבלה לעבר גדר הרצועה. עם זאת, בצה"ל הגדירו את ההפגנות כ"מרוסנות" יחסית.

אמש, לאחר תום ההפגנות, אמר סגן מנהיג חמאס, סאלח אל-עארורי, אמר כי הן ישראל והן חמאס נמצאים בצומת: "כל הדרכים אפשריות – הרקטות והצעדות שניהם נמצאים. לא מדובר בשלום עם ישראל, אין לסוגיה הזו צד מדיני. אנו מעוניינים להפסיק את הלחימה בתמורה להסרת המצור. ישראל הפרה את ההסכמים ולכן חזרו הצעדות".

אל עארורי הוסיף כי בחמאס "צופים חתימה על הסכמים בתוך ימים". "אנו נמשיך בכל הפעילויות הלאומיות ודרכי ההתנגדות לכיבוש, עד שנשיג את הסרת המצור. אנו מוכנים למאבק בכל רגע כדי להשיג את זכויותינו. הסרת המצור היא המטרה המרכזית. אנו רוצים להפסיק את התוקפנות הישראלית נגד עמנו, ולהשיג תנאים טובים יותר שיחזקו אותו – בתנאי המחייה שלו ובזכויותיו. אנו מניחים שזה יהיה בקרוב. יהיו הבנות לרגיעה שיקלו מאוד את המצור", אמר.

Leave a Reply

Name *
Email *
Website