שוד אלים: הרב הראשי של ארגנטינה הותקף בביתו, חשש שהרקע אנטישמי

הרב הראשי של ארגנטינה הותקף בביתו והוא מאושפז בבית החולים כשמצבו מוגדר קשה. הרב הגבריאל דוידוביץ’ הותקף בשעות הקטנות של הלילה בביתו שבבואנוס איירס. התוקפים הכו את הרב ואישתו ושדדו את רכושם, תוך שהם אומרים להם כי הם "יודעים שאתה הרב של הקהילה היהודית".

CONDENAMOS EL VIOLENTO ATAQUE SUFRIDO POR EL GRAN RABINO GABRIEL DAVIDOVICH, Y EXIGIMOS ESCLARECIMIENTOhttps://t.co/xFbn05CAGJ pic.twitter.com/CifTap2Xr5

— AMIA (@InfoAMIA) February 25, 2019

בשעה 2:00 שעון מקומי פרצו מספר אלמונים לביתו של הרב, שדדו כסף וחפצים אישיים והכו באכזריות את הרב ואת אשתו. במהלך השוד קשרו הפושעים את אשת הרב והשמיעו דברי נאצה כנגדם.

מהקהילה היהודית בארגנטינה נמסר כי “המעשים ללא ספק מדליקים נורת אזהרה. הקהילה דורשת מהרשויות הבהרות מיידיות בנוגע לאירוע”. ארגון הקהילה היהודית בארגנטינה AMIA, עומד בשעות אלו בקשר עם גורמים בממשל הארגנטינאי וכוחות הביטחון בכדי לחקור מידית את האירוע האלים, ולמצות את הדין עם הפורעים העומדים מאחורי השוד האלים.

למרות שבקהילה הארגנטינאית נזהרו מלקבוע את הרקע למעשה בישראל מיהרו לגנות את האירוע ולייחס לו רקע אנטישמי. גורמים רבים מיהרו להביע הזדהות עם הקהילה היהודית בארגנטינה ולשלוח איחולי החלמה לרב דוידוביץ’.

השרה גילה גמליאל: "‏תקיפת הרב הראשי של ארגנטינה גבריאל דוידוביץ’ היא פשע שנאה ותוצאה של אנטישמיות שמרימה את ראשה ברחבי העולם. מתפללים לשלומו של הרב דוידוביץ’ ולהחלמתו המהירה. יהדות ארגנטינה – מדינת ישראל לצדכם".

ח״כ עמיר פרץ: "מזועזע מתקיפת הרב הראשי של ארגנטינה גבריאל דוידוביץ׳ ואשתו, ומאחל להם החלמה מהירה. ‏אין זה משנה מה הרקע. הרמת הראש של האנטישמיות בארגנטינה ובעולם היא בלתי נסבלת. ‏על הממשלה לדרוש מהרשויות בארגנטינה לפעול במהירות ובנחרצות. עלינו לעשות הכל להבטיח את שלומם של יהודים בכל מקום בעולם".

Leave a Reply

Name *
Email *
Website