שיעור האבטלה ה’רחב’ באוגוסט: 11.6%, כ-486 אלף מובטלים

שיעור האבטלה "הרחב" באוגוסט, לפני תחילת הסגר השני, עמד על 11.6% שהם כ-486 אלף איש, כך על פי נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה המתפרסמים היום.

נתון שיעור האבטלה ה"רחב" מאפשר תמונת מצב על המשק, המותאמת למצב היחודי שיצרה מגפת הקורונה. בעוד החישוב הרגיל של שיעור האבטלה מתייחס רק למי שמחפש עבודה ואינו מוצא, שיעור האבטלה הרחב כולל גם אנשים שנעדרו מעבודתם באופן זמני במהלך כל השבוע בגלל סיבות הקשורות לנגיף הקורונה; מפוטרים מתקופת הקורונה שאינם מחפשים כיום עבודה; וכן אנשים שלא עבדו עוד לפני המשבר, הרוצים לעבוד אך לא מחפשים כיום עבודה בגלל הקורונה.

ביולי עמד שיעור זה על 12.3%, שהם כ-513 אלף איש. עם זאת, שיעור הבלתי מועסקים המחפשים עבודה, שהוא המדד לאבטלה בתקופת שגרה, עמד באוגוסט על 5.4% (לעומת 5.1% בחודש יולי), כלומר 223.4 אלף איש.
דבר העובדים בארץ ישראל
כל בוקר אצלך במייל

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

182.8 אלף איש נעדרו ממקומות עבודתם בגלל סיבות הקשורות לנגיף הקורונה. 61.7 אלף איש הפסיקו לעבוד בגלל פיטורים או סגירת מקום עבודתם בתקופת הקורונה, אך אינם מחפשים כיום עבודה. 17.9 אלף איש נוספים ציינו כי הם מעוניינים לעבוד כעת, אך לא חיפשו עבודה בחודש האחרון בגלל נגיף הקורונה.

Leave a Reply

Name *
Email *
Website