שיפור קל במצב החברות העסקיות במשק באוגוסט

שיפור קל במצב החברות העסקיות במשק, כך מסתמן לפי סקר הערכת המגמות בעסקים שנערך בחודש אוגוסט, שמפרסמת היום (ראשון) הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה.

הסקר מופץ בין מנהלי חברות עסקיות, והדירוג המתקבל בו הוא מספר שנע בין הקצה השלילי ביותר של מינוס 100 נקודות לקצה החיובי ביותר של 100 נקודות. בשאלה על מצבה הכלכלי של החברה בענף התעשייה באוגוסט בעקבות המשך פתיחת המשק, מאזן הנטו עלה עליה קלה לעומת חודש יולי (7.6), ועומד כיום על 10.8.

במצב התעשייה העילית – תרופות, מחשבים, מכשור אלקטרוני ואופטי חל שיפור גדול – 29.6 לעומת התעשייה המסורתית – 5-, אך גם מצבה השתפר לעומת יולי – 8.1-.
דבר העובדים בארץ ישראל
כל בוקר אצלך במייל

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

שיפורים קלים נרשמו גם במאזן היקף הייצור – 2.7- לעומת 6.9- ביולי, ובתעסוקה – 3.6- לעומת 7.2- ביולי.

המנהלים צופים שבחודש ספטמבר יחול שיפור בהיקף ההזמנות, גם בשוק המקומי וגם ליצוא.

בתחום המסחר, הציפיות לספטמבר – 3.8- הן שיפור לעומת החודש הקודם – 10.9-, אך עדיין מתחת לחודש ספטמבר בשנים קודמות ולמרות הפעילות המוגברת באופן מסורתי לקראת החגים.

מאזן מצבם הנוכחי של עסקי המלונאות עלה בצורה משמעותית מ-61.9- ביולי ל-46.9- באוגוסט, אם כי המאזן עדיין שלילי. את השיפור ההדרגתי אפשר לראות בנתוני יולי.

  • מאזן מספר לינות הישראלים ביולי לעומת יוני עלה בצורה משמעותית מ-74.6- ל- 25.4-.
  • מאזן מספר המועסקים ביולי עלה מ-81.5- ל-59.7-.
  • מאזן פדיון החברה ביולי עלה מ-96.5- ל-75.3-.

בתחום הבינוי יש דירוג שלישי בכל המדדים: היקף הפעילות, היקף התחלות הבניה, השינוי במספר המועסקים כולם בעשירייה השלילית הראשונה. אף על פי כן, דירוג מצבה העסקי של החברה השתפר באופן מתון מ-1 ביולי ל-6 באוגוסט.

Leave a Reply

Name *
Email *
Website