שיפור תנאים וצמצום פערים: נחתם ההסכם הקיבוצי ל-7,500 עובדי בנק הפועלים

7,500 עובדות ועובדי בנק הפועלים, במטה ובסניפי הבנק בכל הארץ, יהנו מהסכם קיבוצי חדש לאחר שזה אושר בדירקטוריון החברה ונחתם היום (שלישי) בבית ההסתדרות בתל אביב על-ידי מנכ"ל בנק הפועלים, דב קוטלר; יו"ר ההסתדרות, ארנון בר-דוד ויו"ר ועד עובדי בנק הפועלים, רוני גרפונקל. תוקף ההסכם לחמש שנים והוא משפר את תנאי השכר והרווחה של העובדים, כולל מענק חתימה בגובה משכורת וחצי לכל עובד, לצד תוספת שכר חודשית בסך 550-700 שקלים; הגדלת תקציב הרווחה בקרן לעזרה הדדית ל-1.5 מיליון שקלים; הגדלת תקציב התרבות ל-1,500 שקלים לכל עובד, כמעט כפול מהסכום כעת; הגדלת תקציב השי לאירועים אישיים מ-250 ל-350 שקלים לעובד ויצירת טבלת בונוס אחיד לכלל עובדי הבנק.

"ההסתדרות ובנק הפועלים החלו את דרכם כמעט יחד וכל חתימת הסכם בינינו היא אירוע חשוב ומשמעותי המשקף את שיתוף הפעולה והיחסים הטובים בין הצדדים", אמר יו"ר ההסתדרות, ארנון בר-דוד, והוסיף כי ההסתדרות נכנסה השנה לשנת המאה להקמתה, ואילו בנק הפועלים ייכנס לשנת המאה בשנה הבאה. "אני מודה לכל מי שהובילו בנחישות ובכבוד הדדי את המשא ומתן לחתימה על הסכם מאוזן ונכון, אשר ייטיב וישפר את תנאי התעסוקה של אלפי עובדות ועובדים בכל רחבי הארץ, תוך דגש על העובדים ברמות השכר הנמוכות יותר. ענף הבנקים עובר שינויים בשנים האחרונות, אך בסופו של דבר הצלחתו, יציבותו והתפתחותו מושגות באמצעות העבודה וההשקעה של עובדיו. ההסתדרות תמשיך ללוות את עובדי הבנק ולהיות הבית של כלל העובדים בישראל".

מנכ"ל בנק הפועלים, דב קוטלר; יו"ר ההסתדרות, ארנון בר-דוד ויו"ר הוועד, רוני גרפונקל, חותמים על הסכם קיבוצי (צילום: דוברות ההסתדרות)

מנכ"ל בנק הפועלים, דב קוטלר, אמר כי ההסכם מהווה אבן דרך חשובה במארג היחסים שבין הנהלת הבנק לבין עובדיו. "אנו רואים בעובדי הבנק את הנכס החשוב ביותר, והסכם השכר הנוכחי מבטיח לעובדים שכר הוגן ובמיוחד לבעלי השכר הנמוך. הסכם זה נועד להבטיח לעובדי הבנק מנגנון תמרוץ לחמש השנים הקרובות". עוד הוסיף כי "הנהלת בנק הפועלים, יחד עם ציבור עובדיו הנאמנים, ימשיכו לפעול במשותף כדי להצעיד את הבנק להישגים משמעותיים ולהמשיך להיות הבנק המוביל בישראל בשנים הקרובות".
דבר העובדים בארץ ישראל
כל בוקר אצלך במייל

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

"מדובר בוועד עובדים חדש, נחוש ומיומן אשר הביא להישגים ניכרים לעובדי הבנק, תוך שהוא מתנהל באחריות ומתוך שיקול דעת", אמר יו"ר הסתדרות המעו"ף, עו"ד גיל בר-טל. "ההסכם מבטא איזון ראוי בין יכולות הבנק, לתרומת העובדים. אני שמח על שיתוף הפעולה בין ההסתדרות לוועד העובדים, שהניב תוצאות טובות לרווחת העובדים. אני מקווה שנמשיך בדרך זו עם הנהלת הבנק ונחזק את יחסי העבודה הקיבוציים הטובים בבנק הפועלים". לדבריו הוסיף ראש חטיבת עובדי הבנקים וחברות האשראי, עו"ד מנחם מליק שהרחיב על ההסכם שחתם הבוקר כי ההסכם שם דגש על שיפור תנאי שכרם ועבודתם של עובדי הבנק, מחזק את ביטחונם הסוציאלי ומיטיב תנאי רווחה נוספים. "אני מבקש להודות למנכ"ל הבנק, לסמנכ"ל משאבי אנוש ולצוותו וכן ליו"ר ועד העובדים ולחברי הוועד על התנהלותם האחראית והמכבדת לאורך המו"מ, אשר הביאה להסכם מיטבי לטובת העובדים והבנק. אני מוצא חובה נעימה לציין את שיתוף הפעולה ההדוק בין ההסתדרות לוועד העובדים לכל אורך הדרך, אשר הדגיש שוב כי ההסתדרות היא אכן הבית של העובדים", אמר מליק.

מנכ"ל בנק הפועלים, דב קוטלר; יו"ר ההסתדרות, ארנון בר-דוד ויו"ר הוועד, רוני גרפונקל, חותמים על הסכם קיבוצי (צילום: דוברות ההסתדרות)

יו"ר ועד עובדי בנק הפועלים, רוני גרפונקל, אמר כי מדובר בהסכם שכר טוב לאין שיעור מהסכמי שכר קודמים שנחתמו בבנק, ולדבריו ההסכם מחזיר את תנאי ההעסקה של העובדים לשורה הראשונה במערכת הבנקאית. "אנו בוועד פעלנו להשגת התנאים הטובים ביותר עבור עובדינו בצורה מכבדת, הוגנת ואחראית. אני מבקש להודות לחברי הוועד הארצי על ההירתמות לעבודה המאומצת, ליועצים המקצועיים: גלעד דוויק וגל פירסט ממשרד יוסי קוצ’יק, לעו"ד יובל ברוק ולצוות של משרד רונן צור, לנציגי ההסתדרות שליוו אותנו בכל התהליך, להנהלת הבנק שניהלה את המשא ומתן תוך כבוד הדדי ושקיפות, וחשוב מכל – לכם, חברים יקרים וקולגות, על התמיכה הגדולה, הדחיפה והגיבוי שקיבלנו מכם לאורך כל הדרך".

במקביל להסכם דיווח הבנק לבורסה בתחילת החודש כי דירקטוריון החברה אישר תכנית התייעלות חדשה של 900 משרות, על בסיס פרישת עובדים מרצון בשנים 2020-2022.​

Leave a Reply

Name *
Email *
Website