שירות התעסוקה: 70% מדורשי העבודה החדשים הן נשים

שירות התעסוקה מדווח הבוקר (חמישי) שביממה האחרונה נרשמו 2,948 דורשי עבודה חדשים. מתחילת הסגר ב-27 בדצמבר נרשמו 144,599 דורשי עבודה חדשים מתוכם, 57.6% (83,364 נרשמים) מהידוק הסגר ב-8 לינואר. בשירות התעסוקה מעריכים שבשבוע הבא יתווספו כ-20 אלף אנשים נוספים למעגל האבטלה.

לאורך כל הסגר רוב משמעותי של הנרשמים היו נשים. בשבוע ראשון והשני כ 63% מהנרשמים היו נשים, בשבוע השלישי- 76% ובשבוע הרביעי- 68%.

"נתוני הסגר הנוכחי מלמדים שוב את הצורך בעידוד וטיפוח הקישוריות לשוק העבודה ואת הצורך ביצירת משרות חדשות", אמר רמי גראור, מנכ"ל שירות התעסוקה והוסיף, "תכנית ‘חוסן תעסוקתי’ של שירות התעסוקה, המותאמת לפי מאפייני שכבות אוכלוסייה וענפי תעסוקה, תבטיח מענה שיאפשר את חזרתם המיטבית של דורשי העבודה לשוק העבודה עם שוך המשבר הרפואי".
דבר העובדים בארץ ישראל
כל בוקר אצלך במייל

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

"תכנית ‘חוסן תעסוקתי’, תבטיח מענה שיאפשר את חזרתם המיטבית של דורשי העבודה לשוק העבודה" רמי גראור. (צילום: שלומי אמסלם)

 

מתוך דורשי העבודה שנרשמו בסגר השלישי, 81% הוצאו לחל"ת, ו-19%, כמעט חמישית מהנרשמים, פוטרו או התפטרו מעבודתם. 26.2% מדורשי העבודה מה-27 בדצמבר הם עובדי הוראה, חינוך וההדרכה, והם עדיין הקבוצה העיקרית של דורשי העבודה החדשים מאז תחילת הסגר.

שעור מבקשי העבודה הערבים בקרב הנרשמים הגיע לשיא השבוע והגיע ל-17.2% מכלל הנרשמים, אולם שיעור זה עדיין נמוך משיעורם באוכלוסייה.

במהלך השבוע הזה חזרו לעבודה 2,162 דורשי עבודה, כאשר יחס החוזרים-נרשמים עמד על 0.04, הנתון הנמוך ביותר מאז השבוע השני של הסגר הקודם.

שירות התעסוקה מדווח שבשבוע הראשון לסגר, שהחל ב-27 לדצמבר ובשבוע השלישי לסגר, לאחר הידוקו, שהחל ב-8 לינואר, נרשמו 70.3% מדורשי העבודה. בשבוע שלאחר הידוק הסגר מספר הנרשמים היה הרב ביותר. 89% מנרשמי השבוע השלישי היו יוצאי חל"ת, זאת לעומת רק 75-78% מנרשמי השבוע הראשון, השני והרביעי, כשהשאר הם אנשים שפוטרו או התפטרו מעבודתם.

עוד עולה כי בשבוע השלישי לסגר, שעור הצעירים עד גיל 34 היה 41.6% מהנרשמים, רק מעט יותר מקבוצת בני ה 35-54, שהיוו 41% מהנרשמים, בעוד שבשאר השבועות שעור הצעירים עד גיל 34 היה מעל ל- 50% מהנרשמים.

שעור קבוצת הגיל 34-54 בקרב הנרשמים היה גבוה בהרבה בשבוע השלישי בהשוואה לשאר שבועות הסגר. בשירות התעסוקה מסבירים כי עלייה זו בשעור קבוצת בני ה35-54 התרחשה עקב סגירת מערכת החינוך עם הידוק הסגר, שהובילה ליציאתם לחל"ת של עשרות אלפי תומכי הוראה, שרבות מהם נשים בגילאי 35-54.

 

Leave a Reply

Name *
Email *
Website