שישה פצועים ו-11 עצורים בסיום מחאת יוצאי אתיופיה

שישה שוטרים נפצעו באורח קל ו-11 מפגינים נעצרו אמש (רביעי) בסיום אירוע מחאת יוצאי אתיופיה בכיכר רבין בתל אביב, שהתקיימה עד לאותה נקדה ללא אירועים מיוחדים.

על פי הודעת המשטרה, לפני תחילת המחאה, בשעות הצהריים המוקדמות, ובמהלכה, התקיימה הידברות בינה ובין מובילי המחאה והנהגת הקהילה על מנת למנוע אירועים אלימים. עוד מסרה המשטרה כי "מארגני ההפגנה ומובילי הקהילה פעלו יד ביד עם המשטרה לקראת המחאה ובמהלכה וקראו לקהל המוחים לממש את זכותם הדמוקרטית ללא נקיטת אלימות".

פעילי מחאת העדה האתיופית (צילום: תומר נויברג/פלאש90)

עם סיום המחאה פרצו עימותים בין המפגינים לכוחות המשטרה, במהלכם נפצעו שישה שוטרים, הושחת רכוש והופר את הסדר הציבורי, תוך ידוי אבנים, בקבוקים וחפצים. המשטרה פיזרה את המתפרעים ועצרה 11 מהם.

בסיום המחאה, אמר ממלא מקום המפכ"ל, ניצב מוטי כהן כי "האמירה הערכית ׳כן למחאה ולא לאלימות’, באה היום לידי ביטוי בצורה מיטבית. אלפים מבני קהילת יוצאי אתיופיה הביעו את מחאתם באופן ממלכתי מכובד ולגיטימי, עת שמאות שוטרות ושוטרים נפרסו בשטח ובצירים על מנת להבטיח את שלום הציבור והסדר הציבורי, בצד הכוונת התנועה. הדיאלוג הרצוף של פיקוד מחוז תל אביב עם מנהיגות הקהילה, הטביע את חותמו בניהול מחאה מסודרת ומכובדת. השוטרים עשו ככל יכולתם על מנת למזער ככל הניתן את הפגיעה בשיגרת החיים. לצערינו בתום ההפגנה קומץ צעירים בחרו בדרך האלימות והוונדליזם אך התנהגותם הפרועה לא הצליחה להאפיל על הישגיה המרשימים של מחאה מכובדת ועוצמתית של קהילה שלמה. משטרת ישראל תמשיך במהלכיה לחיזוק השתפ עם בני הקהילה האתיופית לטובת חיזוק האמון במשטרה".

Leave a Reply

Name *
Email *
Website