שלום רוטבן, שנעדר במשך שנתיים, נמצא בבית חולים פסיכיאטרי בירדן ושב לישראל

שלום רוטבן ומשפחתו (צילום: מתוך רשתות חברתיות, לפי סעיף 27א’ לחוק זכויות יוצרים)

שלום רוטבן, ישראלי שנעדר מאז מאי 2021 והיה חשש לחייו, אותר במפתיע בבית חולים פסיכיאטרי בירדן ושב לישראל אתמול (חמישי).

ככל הנראה, רוטבן אושפז בבית החולים הירדני לאחר שנמצא ברחובות בעמאן, ואחרי שהרופאים הבינו שהוא מדבר עברית – נעזרו בערבים ישראלים כדי לדובב אותו. אלה הצליחו לשוחח עם רוטבן על גבי דפי נייר, וכך גילו ממנו מה מספר הטלפון של אימו ויצרו איתה קשר.

רוטבן מוכר כפוסט-טראומטי מאז מבצע עמוד ענן, אז היה עד לנפילת רקטה בבניין בקריית מלאכי שהובילה לשלושה הרוגים. לדברי משפחתו, הרקטות שנורו במבצע שומר החומות הציפו בו שוב את הטראומה, ומאז נעלם.

כאמל טלאקאת, סטודנט לסיעוד בירדן, היה לדבריו הראשון ששוחח עם רוטבן. "מנהל המחלקה שאל אותי אם אני יודע עברית, והשבתי בחיוב. נכנסתי לרוטבן, התחלתי לדבר איתו בעברית ולכתוב לו במחברת. אחרי שניסיתי הרבה פעמים, הוא נתן את המספר של אמא שלו. התקשרתי אליה והודעתי לה שיש לה בן בירדן שנאבד. הם שלחו לי את כל הפרטים שלו ואמרתי שיתקשרו לשגרירות בישראל.

"בהתחלה הוא פחד לדבר איתי עברית, אבל אחרי שעשינו שיחת וידאו עם אמא שלו הוא התחיל לדבר איתי. זה היה מאוד מרגש, אני מבסוט מכל הלב וגאה בעצמי. הבאתי לו אוכל וניסיתי להרגיע אותו".

משרד החוץ: "במהלך הימים האחרונים טיפלה קונסולית ישראל ברבת עמון גלי יצחק בתיאום עם המחלקה לישראלים בחו"ל במשרד החוץ בירושלים בהשבתו לישראל של האזרח הישראלי בסוף שנות העשרים לחייו, שיצא מהארץ לפני כשנתיים.

"לפנות בוקר, בתיאום השגרירות בירדן, התקיימה הפגישה המרגשת בין האם והבן לאחר שלא ידעו דבר אודותיו במשך תקופה ארוכה. הקונסולית בנציגות פעלה באופן אינטנסיבי והדוק מול הרשויות המקומיות ובתיאום עם ארגונים ישראלים נוספים לטובת שחרורו של הבן מבית החולים עוד לפני כניסת החג".

דבר היום
כל בוקר אצלך במייל

הרשמה

על ידי התחברות אני מאשר/ת את תנאי השימוש באתר

תגיות:

Leave a Reply

Name *
Email *
Website