שלושה הרוגים ושני לכודים בקריסת מנוף באתר בניה ביבנה

שלושה עובדים נהרגו הבוקר (ראשון) כתוצאה מקריסת מנוף ביבנה. בשעה 10:00 התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א במרחב איילון על חלקי מנוף שקרסו באתר בניה בשדרות ז’בוטינסקי בעיר.

חובשים ופראמדיקים של מד"א דיווחו כי כשהגיעו למקום ראו שלושה פועלים מחוסרי הכרה ללא סימני חיים ונאלצו לקבוע את מותם. עוד דווח כי פועל נוסף נלכד על המנוף וכי נעשים נסיונות לחלצו. במקביל מנסים הכוחות לחלץ אדם נוסף שנפצע ונמסר כי הוא בהכרה. ממשטרת ישראל נמסר כי ישנו כוח משטרה במקום וכי נסיבות האירוע נבדקות.

קריסת מנוף באזור התעשייה ברחוב ז’בוטינסקי ביבנה

יוסי דדוש, יו״ר ארגון נכי ואלמנות תאונות עבודה בישראל, אמר בעקבות התאונה כי "מדינת ישראל מפקירה את בוניה. הגיע הזמן שהמדינה תשנה את הטיפול בנושא – מעסיק שישנו חשד שפעל ברשלנות צריך להיעצר מיידית ל-48 שעות ולהיחקר. בנוסף, יש לעדכן את התקנים של הציוד ותגדיל משמעותית את מספר המפקחים בשטח. אנחנו פוגשים את האלמנות לאחר מכן ורואים כיצד הן נאבקות על המשך חייהן.

"השבוע האחרון היה קשה ביותר עם חמישה הרוגים ועוד פצועים, שעל חלקם אף אחד לא שמע או ישמע. הגיעו מים עד נפש. הגיע הזמן שמעסיקים שהפועלים שלהם נפגעים או נהרגים ישאו באחריות פלילית וישבו בכלא. אין הבדל בין נהג פזיז או שיכור שהורג לבין מעסיק שרשלנותו הורגת. אוזלת היד של המדינה באכיפה מינימלית מאפשרת ומעודדת את אותם מעסיקים להמשיך ולעבוד בצורה חסרת אחריות ורשלנית שגובה חיי אדם״.

Leave a Reply

Name *
Email *
Website