שניים מהארגונים הגדולים ביהדות ארה”ב גינו האיחוד עם “עוצמה לישראל”

תגובה חריפה מצד יהדות ארצות הברית כלפי המהלך הפוליטי שהוביל השבוע ראש הממשלה לאיחוד מפלגות הימין כולל המפלגה הכהניסטית "עוצמה יהודית". הוועד היהודי האמריקני (AJC) פרסם הערב (שישי) הודעת גינוי חריגה וחריפה בתגובה למהלך. הארגון נמנע בדרך כלל מלהתערב בענייניה הפוליטיים הפנימיים של ישראל ובייחוד בתקופת מערכת בחירות.

"הוועד לרוב לא מתייחס למפלגות או מועמדים פוליטיים, בייחוד בתקופות של מערכות בחירות, אולם לנוכח ההכרזה כי "עוצמה יהודית", מפלגה שהוקמה על-ידי תומכיו של מאיר כהנא, מבקשת להיבחר לכנסת – אנו חשים כי מחובתנו להשמיע את קולנו. עמדותיה של המפלגה ראויות לגינוי והן לא משקפות את ערכי היסוד של מדינת ישראל. המפלגה עלולה לזכות במספיק קולות על מנת להיכנס לכנסת ואף להימנות עם סיעות הקואליציה".

"The views of Otzma Yehudit are reprehensible. They do not reflect the core values that are the very foundation of the State of Israel." Read our full statement: https://t.co/S1uC9Vv0rR pic.twitter.com/Ae5goQkj4x

— AJC (@AJCGlobal) February 21, 2019

הוועד ציין כי לאורך השנים, גם במקרים בהן הורשה להן להתמודד, מפלגות קיצוניות מימין ומשמאל הוקעו על-ידי יתר המפלגות וכעת הכדור נמצא בידיים של ועדת הבחירות המרכזית שצריכה לדעתם לפסול את "עוצמה לישראל" מלהתמודד בבחירות.

"בציפייה ל-9 באפריל, ה-AJC מאשרר את מחויבותו לישראל ולאופייה היהודי והדמוקרטי שאנו תקווה כי ייצא עם ידו על העליונה בכל מערכת בחירות", לשון ההודעה.

We agree with AJC. AIPAC has a longstanding policy not to meet with members of this racist and reprehensible party. https://t.co/WBkCScx4U3

— AIPAC (@AIPAC) February 22, 2019

הוועד האמריקאי-ישראלי לענייני ציבור (איפא"ק AIPAC) הוציא הודעת תמיכה בגינוי של ה-AJC ובחשבון הטוויטר שלו ציין כי קיימת מדיניות ארוכת שנים בארגון להחרים את אנשי כהנא וממשיכיו.

Leave a Reply

Name *
Email *
Website