שני חברי ליכוד הודחו מהמפלגה; הרקע: ביקורת על ראש הממשלה

ועדת הבחירות של הליכוד החליטה הערב (שלישי) להדיח את ניר הירשמן והדר ויסמן-שמחוני מחברותם בתנועת הליכוד, ולהסירם מרשימת המתמודדים. הרקע להדחה הוא ככל הנראה כתבה ששודרה על הליכודניקים החדשים בסוף השבוע בחדשות 12, בה השניים מתחו ביקורת נוקבת על האתיקה במפלגה ועל ראש הממשלה בנימין נתניהו. הירשמן, 39, תכנן להתמודד ברשימה הארצית, וויסמן שמחוני, 34, על המקום ה-32 ברשימה, המשוריין לצעירים.

הירשמן וויסמן-שמחוני הם שניים מששת מועמדי הליכודניקים החדשים שנכללו ברשימת המועמדים של המפלגה שפורסמה בשבוע שעבר, בעוד חבריהם מנהלים הליכים בבית הדין של התנועה ובבית המשפט המחוזי בתל אביב, כדי להכלילם ברשימה, בתמיכת חברי הכנסת יהודה גליק וצחי הנגבי. הליכודניקים החדשים אומרים כי פקדו עד היום כ-13 אלף איש, מהם 8,000 בעלי זכות בחירה בפריימריז. אלף מהאזרחים שהתפקדו דרך ההתארגנות לא נקלטו במפלגה, וגם על עניינם מנהלים הליכודניקים החדשים הליכים, הנמשכים כבר קרוב לשנתיים.

בתגובה להחלטה מסר הירשמן: "ועדת הבחירות של התנועה שלי החליטה היום להדיח אותי ולבטל את חברותי בליכוד כי אמרתי שאסור לקבל מתנות, וכי אמרתי כי חבר כנסת חייב להישמע לצו מצפונו בנושאים הקריטיים לחיינו כאן. אז אני אומר את זה שוב: אסור לקבל מתנות. לפקח אסור, לשוטר אסור, לפקיד מס הכנסה אסור וגם לראש ממשלה אסור. וכן, לחבר כנסת חייב להיות מצפון, והוא חייב, בנושאי קיצון קריטיים מסויימים, לפעול על פי צו מצפונו, בהתאם למה שהתחייב לבוחריו.

ניר הירשמן. צילום: עדי נס

"זה מה שאלפי מתפקדי הליכודניקים החדשים מצפים מאיתנו, זה מה שחברי הליכוד מצפים מאיתנו. וזה מה שנעשה. רודפים אחרינו, עוקבים אחרינו, אבל אנחנו, שרדפנו אחרי מחבלים בסמטאות, וסיכנו את חיינו למען המדינה, לא נירתע מכמה בריונים בחליפות".

השניים מגישים כעת עתירה לבית הדין של הליכוד לפסילת ההחלטה השערורייתית, ובליכודניקים החדשים מסרו כי לא יהססו להגיע עד בית המשפט העליון על מנת לבטלה.

Leave a Reply

Name *
Email *
Website