שקד לבג”ץ: לא אקים ועדת בדיקה ממשלתי לעניין רות דוד

שרת המשפטים איילת שקד הודיעה היום (ראשון) לבג"ץ כי החליטה שלא להקים ועדת בדיקה ממשלתית בפרכשת רות דוד, זאת בניגוד לבקשת התנועה לאיכות השלטון, שעתרה בנושא לבית המשפט.

על פי הודעת השרה לבית המשפט, "נוכח הבדיקה היסודית שביצעו היועץ המשפטי לממשלה והגורמים הבכירים הכפופים לו…באמצעות חקירה פלילית שנוהלה על ידי רשויות האכיפה; ולאור קביעתו של היועץ המשפטי לממשלה בהחלטתו בעניין תיק החקירה בעניינה של המשיבה 3 (רות דוד, ע.י)…על אודות הנורמה הראויה לפרקליטים בפרקליטות המדינה, אין מקום בענייננו להקמת ועדת בדיקה ממשלתית".

רות דוד (צילום: יונתן זינדל/פלאש90)

מהתנועה לאיכות השלטון נמסר בתגובה כי "מצער מאוד ששרת המשפטים לא רואה לנכון לבצע הליך בדיקה מעמיק. חמור מאוד שרק תחת חרבו המתנוססת של בג"ץ, מוצאת לנכון שרת המשפטים להגיב".

בחודש אוקטובר האחרון עתרה התנועה לאיכות השלטון לבג"ץ נגד שרת המשפטים, איילת שקד, בדרישה לנמק מדוע אינה מורה על הקמת ועדת בדיקה ממשלתית בנושא התנהלותה של עו"ד רות דוד במהלך כהונתה כפרקליטת מחוז תל- אביב.

"רק בדיקה עמוקה ויסודית על ידי ועדה בלתי תלויה", נאמר בעתירה, "תוכל להאיר באור השמש מה בדיוק קרה בשנות כהונתה של דוד כפרקליטת מחוז תל אביב, שקיימה קשרים חבריים עם גורמים שבעתיד יעמדו לצדה לדין".

עוד נמסר מטעם התנועה כי החלטת היועמ"ש על סגירת תיק החקירה הפלילי נגד דוד, מתמקדת אך ורק בהיבט הפלילי של מעשיה ואינה ממצה את כל הדיון הראוי בשאלות הנוגעות להתנהלותה בעת ששימשה כפרקליטת מחוז.

כזכור, כנגד דוד הוגש כתב אישום בגין שיבוש הליכי חקירה ותיווך לשוחד בתקופה שלאחר כהונתה כפרקליטת מחוז תל אביב בפרקליטות המדינה. ב-2016 החליט היועץ המשפטי לממשלה לסגור את תיק החקירה נגד דוד בנושא תפקודה בעת שירותה בפרקליטות בהעדר ראיות מספיקות להרשעה פלילית.

Leave a Reply

Name *
Email *
Website