שריפת חורש טבעי הובילה לפינוי בתים בכפר אורנים ובאום אל קוטוף

שריפת חורש בתוך הישוב כפר אורנים, הסמוך למודיעין, התפשטה והובילה לפינוי מספר בתים בישוב. גם בכפר אום אל קוטוף שבוואדי ערה מפנים בתים בשל התפשטות שריפת חורש טבעי. בשני המוקדים פועלים שוטרים, לוחמי אש ומטוסי כיבוי. מזג האוויר החם והרוחות הנושבות מקשות על מאמצי הכיבוי.

בכפר אורנים מתגוררים כ-3,000 תושבים, ובמקום פועלות 25 צוותים של לוחמי אש ושישה מטוסי מטוסי כיבוי של המערך המשטרתי. הרוח גורמת להתפשטות השריפה גם לעבר הישובים הסמוכים, לפיד וכפר רות.

התושבים מדווחים כי אספו מעט חפצים חיוניים, סגרו את ברז הגז והחשמל כפי שהונחו, ויצאו עם רכבם מהישוב. כוחות משטרה מכוונים את התנועה היות ונוצרו פקקים ביציאה מהישוב.
דבר העובדים בארץ ישראל
כל בוקר אצלך במייל

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

מטוס כיבוי פועל בוואדי ערה (צילום: משטרת ישראל)

בכפר אום אל קוטוף שבוואדי ערה מתגוררים כאלף תושבים, ובמקום פועלים כעת כוחות המשטרה וכיבוי האש לפינוי התושבים מבתיהם. טרם הושגה שליטה ותנאי מזג האוויר מקשים על כיבוי הלהבות. 13 כבאיות ומטוסי כיבוי פועלים במקום.

הערכת מצב של כוחות ההצלה בוואדי ערה (צילום: משטרת ישראל)

גופי חירום והצלה קיימו במקום הערכת מצב, במטרה לבחון את היערכות הכוחות, המוכנות המבצעית והמענה המשולב, למען שלום הציבור. לדבריהם, "כרגע עדיין אין שליטה על השריפה והחל פינוי בתים מהכפר. המשטרה מבקשת מציבור הנהגים להיות קשובים להנחיות והסדרי התנועה, המופצים דרך אמצעי התקשורת".

עוד דווח על שריפת קוצים בנוף הגליל, באזורים שונים במועצה האזורית משגב ובצומת ציפורי.

Leave a Reply

Name *
Email *
Website