שרת הכלכלה תפרסם היתר לקיצור משמרות המתמחים ל-18 שעות

שרת הכלכלה והתעשייה, אורנה ברביבאי (יש עתיד) הודיעה היום (חמישי) כי תקצר את היתר שעות העסקת מתמחים ברפואה בפריפריה להיקף של עד 18 שעות עבודה ויוגבל לעד שש תורנויות בחודש. זאת במקום משמרות של 26 שעות הנהוגות היום. בהדרגה צפוי ההיתר להתרחב לכל הארץ. הערב תפרסם ברביבאי את טיוטת היתר העבודה החדש.

בתאריך ה-6 אוקטובר 2021, עתיד לפוג תוקפו של ההיתר הכללי לשעות עבודה ומנוחה שבועית והיקף שעות נוספות במוסדות רפואיים. השרה ברביבאי נפגשה בחודשים האחרונים עם שרי הבריאות והאוצר, עשרות מתמחים, רופאים בכירים, מנהלי בתי חולים, והסתדרות הרופאים על מנת לגבש היתר חדש אשר מאזן בין צורכי המערכת לבין שעות העבודה למתמחים בישראל.

הערב תפרסם שרת הכלכלה והתעשייה את טיוטת ההיתר להתייחסויות הציבור שעיקרו הורדת היקף שעות העבודה ל-18 שעות והגבלה לעד שש תורנויות בחודש. המתווה המוצע יתחיל בעשרה בתי חולים בפריפריה כפי שהומלץ ע"י משרד הבריאות (למעט התמחות במקצועות כירורגיים) ויורחב באופן מדורג בחמש השנים הקרובות לכלל המתמחים בארץ. במקביל תבוצע עבודת מטה ע"י משרדי הבריאות, האוצר והר"י כדי לקדם את עקרונות היישום על היבטיו השונים.

ברביבאי: "בשלה העת לשנות את ההיתר הקיים ולאפשר איזון נכון יותר למתמחי הרפואה בין שעות העבודה לשעות המנוחה. יש בכך כדי להבטיח מענה מיטבי למטופלים ולמתמחים אשר יובילו את מערכת הבריאות בראייה ארוכת טווח. הפתרון המוצע מביא לידי ביטוי את צורכי המתמחים לצד השיקולים המערכתיים. העובדה כי מדובר בחמש שנים ליישם את המתווה, תאפשר למשרדי הממשלה ולמערכת הבריאות כולה להיערך לשינוי המשמעותי שמביא ההיתר החדש".

עוד על בריאות:

פגישת פיוס בין בנט לבכירי משרד הבריאות: “מייחס חשיבות רבה לגורמי המקצוע”

מתווה משרד הבריאות למתמחים: קיצור משמרות ל-16 שעות בפריפריה ובחלק מהמקצועות

3,550 חולים חדשים התגלו ביממה האחרונה; 54 נפטרו מאז יום ראשון

תגיות:

Leave a Reply

Name *
Email *
Website