שר האוצר דורש: פתיחת החינוך לגיל הרך לאחר סוכות

שר האוצר ישראל כ״ץ ידרוש היום (שלישי) בדיון בקבינט הקורונה להחליט על חזרה מדורגת של המגזר הפרטי שאינו מקבל קהל לפעילות מלאה, מיד לאחר סוכות ב-50% היקף פעילות וכעבור שבועיים נוספים לפעילות מלאה בהתאם לתו הסגול ולתוכנית הלב הפועם.

על רקע העלייה באבטלה עם תחילת הסגר השני, מתכוון שר הכלכלה עמיר פרץ לעלות שוב את אימוץ המודל הגרמני, ואת הצורך לפצות עסקים בשל הסדר.

לפי האוצר החינוך לגיל הרך יוכל להיפתח לאחר סוכות, בהתאם לנתוני התחלואה, במתכונת שפעל בעבר בשל העובדה שלא שימש כמקור הדבקה ובשל נחיצותו לפעילות המשק. באשר לשאר המשק יש לגבש תוכנית, מותנית בירידה בהיקפי התחלואה, של חזרה הדרגתית של ענפים מקבלי קהל כמו: המסחר, הנופש, וההסעדה ואחרים לפעילות מבוקרת.
דבר העובדים בארץ ישראל
כל בוקר אצלך במייל

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

מנכ"ל משרד הבריאות, פרופ’ חזי לוי הביע היום ספק בפתיחת מערכת החינוך מיד עם תום הסגר. בתדרוך לתקשורת החרדית, אמרי לוי כי "ראינו עלייה בתחלואה כתוצאה מפעילות של מערכת החינוך, ברור לנו שמערכת הלימודים לא תוכל להיפתח כפי שהיא נפתחה, לא בטוח שנפתח אותה בכלל".

השר כ״ץ: ״כדי להלחם בקורונה, ישראל חייבת משק חזק וכלכלה חזקה כדי למנוע פגיעה קשה במשק, וכדי לאפשר לממשלה את החופש לקבלת החלטות לצעדים הכרחיים בהמשך, יש להחזיר את המשק לפעילות.״​

Leave a Reply

Name *
Email *
Website