שר הבטחון לשעבר משה ארנס נפטר בגיל 93

פרופ’ משה ארנס, לשעבר שר הבטחון ושר החוץ, נפטר היום (שני) בגיל 93 בביתו שבסביון. ארנס, מומחה להנדסת אווירונאוטיקה, מילא שורה של תפקידים אקדמיים וציבוריים, בהם פרופסור חבר בטכניון, חבר כנסת ויו"ר ועדת חוץ וביטחון, שגריר ישראל בארה"ב, שר החוץ ושר הבטחון. הוא זכה בפרס ביטחון ישראל ובפרס הדיפלומטיה הישראלית.

ראש הממשלה בנימין נתניהו ספד לארנס: "רעייתי שרה ואני מבכים מרה את פטירתו של אהוב נפשנו, משה ארנס ז"ל. מישה, מורי ורבי, היה תלמיד מובהק של זאב ז’בוטינסקי. במסגרת זו הוא הכיר את אבי שנכח בחתונתו עם רעייתו היקרה מיוריאל. מאז נרקם קשר עמוק בין משפחותינו. ראיתי את מישה עושה נפלאות לביצור מעמדה של מדינת ישראל – כשגרירנו בוושינגטון, כשר החוץ, כיושב-ראש ועדת החוץ והביטחון וכשר הביטחון פעם אחר פעם. בשנים האחרונות הוא התמסר בשקידה אינסופית לתיעוד הסיפור המלא על מרד גטו ורשה, בו מילאו אנשי בית"ר מקום מרכזי". נתניהו הוסיף כי "לפני כמה שבועות ביקרתי את מישה בביתו. הוא היה צלול כתמיד, חד כתער, מופלא בהדרו ובאצילות נפשו, דמות מופת. לא היה פטריוט גדול ממנו. תרומתו העצומה של משה ארנס לעמנו ולמדינתנו תיזכר לעד. היה שלום מישה, נעמת לי מאוד. אהבתיך כאהבת בן את אביו".

שר החינוך, נפתלי בנט אמר כי ״משה ארנס, מגדלור ציוני, שר ביטחון פורץ דרך, הלך לעולמו. אהבתי אותך מאוד, מישה. משה ארנס היה ציוני ברמ״ח אבריו. את כל חייו הקדיש לביצור ביטחון ישראל. במדע, באווירונאוטיקה, כשר ביטחון, כדיפלומט, כסופר והיסטוריון. יהי זכרו ברוך״.

יו"ר מפלגת העבודה אבי גבאי אמר "משה ארנס איש ציבור ודמות לחיקוי. ישר, חכם ומי שידע לקבל החלטות ענייניות וקשות. בעידן שבו שלטון החוק תחת מתקפה חסרונו יורגש מאד. תנחומיי למשפחתו".

Leave a Reply

Name *
Email *
Website