שר הבינוי והשיכון, יואב גלנט, הודיע כי הוא מתפטר מהממשלה ומהכנסת

שר הבינוי והשיכון, יואב גלנט, הודיע הערב (שני) כי הוא מתפטר מתפקידו בממשלה ופורש מן הכנסת. גלנט כיהן בממשלה כחבר קבינט מדיני-ביטחוני. בהודעה משותפת לגלמט וליו"ר מפלגתו, השר משה כחלון, נכתב כי "השר גלנט היה שותף למהפכה החברתית שהוביל השר כחלון בתחום הדיור ובמסגרתה הוטמעה תכנית מחיר למשתכן, נחתמו הסכמי גג בפריפריה ובמרכז, חודש פרויקט שיקום שכונות ונקנו אלפי דירות לטובת הדיור הציבורי".

ההערכות הן כי גלנט התפטר מהכנסת כדי להתמודד על מקום ברשימת הליכוד בכנסת הבאה.

השרים גלנט וכחלון ויושב הראש לשעבר של מטה הדיור אביגדור יצחקי בראשון לציון (צילום: עמר כהן)

השר כחלון עצמו אמר כי "המהפכות החברתיות" שהוא וגלנט הובילו בארבע השנים האחרונות מהוות "נדבך מרכזי בחוסן הלאומי ותורמות תרומה מכרעת לביטחון הכלכלי, התעסוקתי והחברתי של אזרחי מדינת ישראל. המרכזית שבהן היא ‘מחיר למשתכן’ שבמסגרתה 130,000 זוגות צעירים יוכלו לרכוש דירה במחיר הוגן ולהקים בית בישראל". כחלון הודה לגלנט על העבודה המשותפת ואיחל לו הצלחה בהמשך דרכו.

גלנט עצמו התייחס אף הוא להודעתו ואמר: "בשנים האחרונות זכיתי לשרת את הציבור בישראל כשר וכחבר קבינט, בהמשך ל-35 שנות שירותי בצה״ל. אני רואה עצמי ממשיך ותורם למדינת ישראל בעיקר בתחום בו עסקתי כל חיי – ביטחון ישראל וההגנה על הארץ ותושביה. ברצוני להודות לידידי, שר האוצר משה כחלון ולחברי סיעת כולנו על שיתוף הפעולה וההובלה המשותפת של תחום הבינוי והשיכון ועל העשייה הכלכלית והחברתית למען החברה הישראלית".

את גלנט יחליף בכנסת אשר פנתהון, הבא בתור ברשימת כולנו.

Leave a Reply

Name *
Email *
Website