שר החינוך הורה לבטל כנס בתיכון הריאלי בחיפה בנושא זכויות אדם ביהודה ושומרון

בצעד מעורר מחלוקת נאלץ מנהל בית הספר "הריאלי" בחיפה, יוסי בן דב, לבטל כנס העוסק במצב זכויות האדם בשטחי יהודה ושומרון לאחר הוראה מצד שר החינוך.

בסוף השבוע הקודם פרסם הריאלי כי יערוך כנס בנושא זכויות האדם ביהודה ושומרון, בוא ייקחו חלק מנכ"ל ארגון בצלם, חגי אלעד ועו"ד עודד פלר מהאגודה לזכויות האזרח. בעקבות הפרסום יצאה תנועת הימין ‘אם תרצו’, ביחד עם מספר הורים ותלמידים מבית הספר, במחאה על עצם קיום הכנס ורצון בית הספר לתת במה לאלעד ופלר. בין היתר התייחסו המוחים לדו"ח האחרון של בצלם שפורסם בכל העולם וקבע שישראל היא מדינת אפרטהייד בכל שטחי המדינה.

המחאה הגיעה עד למשרד החינוך, ושר החינוך, יואב גלנט, הנחה היום (ראשון) את מנהלי המחוזות לאסור על כניסתם לבתי הספר של מה שהגדיר כ"ארגונים הפועלים בסתירה למטרות החינוך הממלכתי".
דבר העובדים בארץ ישראל
כל בוקר אצלך במייל

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

"משרד החינוך תחת הנהגתי חרט על דגלו את קידומם של ערכים ציוניים, יהודיים ודמוקרטיים, והוא פועל בהתאם", אמר גלנט. "לא נאפשר לארגונים המכנים את מדינת ישראל ‘מדינת אפרטהייד’ להרצות בפני תלמידים העומדים בפני גיוס לצה"ל". תנועת "אם תרצו", שהצטרפה למחאה של ההורים, ברכה על מהלך המשרד וקראה לאסור על כניסת אלעד למערכת החינוך. "הפצת שקרים אינה ביקורת לגיטימית ואין לחנך תלמידים לאורה של התנהגות פסולה שכזו", טענו בארגון, "זהו ניצחון השכל הישר".

מנגד, ב’עדאלה’, המרכז המשפטי לזכויות המיעוט הערבי בישראל, טענו שאין בידי השר את הסמכות למנוע את המפגש ומדובר במהלך פוליטי פסול. "בכוונתנו לפנות אל היועץ המשפטי לממשלה כדי שיורה לגלנט לבטל את הנחייתו שמטרתה רק להשתיק קולות לגיטימיים הנאבקים על זכויות האדם וצדק".

Leave a Reply

Name *
Email *
Website