שר החקלאות: להשאיר בארץ את העובדים התאילנדים – במקום הבאת חדשים

שר החקלאות, צחי הנגבי, מבקש להאריך את שהיית העובדים הזרים מתאילנד הנמצאים כעת בישראל ולא להביא חדשים במקומם, זאת לאור הנחיית משרד הבריאות שעקב התפשטות וירוס הקורונה העמיד דרישה לבידוד הנוסעים השבים מתאילנד, ולנוכח העובדה שבהמשך היום (שני) אמורה לצאת טיסה מתאילנד ועליה עשרות עובדים זרים למשקים חקלאיים.

השר הנגבי הנחה את מנכ"ל משרדו, שלמה בן אליהו, לפנות למשרדי הבריאות, הפנים והחוץ, ולהביא בפניהם את עמדת משרדו לפיה מן הראוי להימנע בעת הזו מהגעת עובדים חדשים מתאילנד, זאת למרות שכאמור אמורה לצאת טיסה משם במהלך היום ועליה עשרות עובדים זרים למשקים חקלאיים, ולמרות שבמהלך השבועות הקרובים מתוכננת הגעת מאות עובדים נוספים מתאילנד.

עובדים תאילנדים בקטיף. צילום ארכיון, למצולמים אין קשר לכתבה (צילום: מיכל רוזן).

לדברי הנגבי, החקלאים אינם יכולים לעמוד בהנחיות משרד הבריאות ולהבטיח כי העובדים החדשים יהיו בהשגחה מתמדת, יהיו מבודדים מן הסביבה, יעברו בדיקות רפואיות קבועות ויישארו בבידוד במקרה של חשש למחלה. לטענתו, יש בארץ מספיק עובדים זרים מתאילנד ששהו כל השנה בישראל, ואמורים לצאת מן הארץ. "כל עוד קיימת סכנת מחלת הקורונה, צריך להאריך את אשרת שהייתם בישראל במקום לסכן את הציבור באמצעות הגעת עובדים חדשים״. הנגבי ציין בנוסף כי לישראל יחסים חמים וידידותיים עם תאילנד, ומן הראוי לגבש את המדיניות החדשה בתיאום מלא עם שלטונות תאילנד.​
דבר העובדים בארץ ישראל
כל בוקר אצלך במייל

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

Leave a Reply

Name *
Email *
Website