שתי עובדות עיריית קריית גת פוטרו כי עזבו קבוצת וואטסאפ

עובדות בעיריית קריית גת פוטרו לאחרונה לאחר שעזבו קבוצת וואטסאפ בה חבר ראש העיר, אבירם דהרי. על פי ערוץ 12, העובדות שעזבו את הקבוצה כצעד מחאתי במסגרת סכסוך עם ראש העיר, קיבלו הודעה בזו הלשון: "לאחר שהעירייה הבהירה לך שמעשה זה של עזיבת קבוצת העבודה של העירייה כמוהו כהודעה על התפטרותך מעבודתך בעירייה, ולאחר שניתנה לך האפשרות להצטרף מחדש לקבוצת העבודה ובחרת שלא לעשות כן – הריני להודיעך שהתנהלות זו מהווה בעיני העירייה הודעת התפטרות לכל דבר ועניין".

"אלה שתי עובדות ותיקות ומוערכות באגף הרווחה", אמר ל’דבר’ יו"ר הוועד, ראובן אלקבץ, והסביר כי "ככל הנראה הוא קיווה שבמהלך הזה ידכא את השאר. העובדות נמצאות בכל מיני קבוצות. באחת הקבוצות הדוברת וגורמים נוספים בעירייה דרשו מהעובדים להפיץ סרטונים שהם מכינים בדוברות שנועדו לפרסם ולהלל את שמו של ראש העיר בציבור. העובדות החליטו שלא לשחק במשחק הזה. הגשנו בקשה לצו מניעה כנגד הפיטורין בבית הדין לעבודה בבאר שבע. ועד העובדים לא מפחד ולא נרתע מאיומים ומהפחדות. אנחנו מצויים בהליך בוררות בנושא ההבראה בעירייה ורק לאחרונה קיבלנו החלטה מתוקנת לאחר שערערנו על ההחלטה הקודמת לבית הדין. נראה שראש העיר משתולל, אבל אנחנו נמשיך להיאבק על זכויות העובדים עד האחרונה".

יו"ר הסתדרות המעו"ף גיל בר-טל הגיב להודעת הפיטורים ואמר כי "זהו פרק נוסף בהתנהלות השערורייתית של ראש העיר. נעשתה פנייה לבית הדין בעניין. תיעשה גם פנייה למשרד הפנים למנות ועדת חקירה להתנהגות ראש העיר שמהווה חציית קו אדום וחריגה מכל דין ונוהל שרשות מקומית מחויבת בו. אולי המסקנה המתחייבת היא ועדה קרואה".

באוגוסט השנה הודיע ראש העיר דהרי על תכנית הבראה לעיר בעקבות הגירעון העירוני, הכוללת פיטורים של מאות עובדים, וזאת באמצעות פוסט בפייסבוק מדף העירייה כחודש לפני חגי תשרי. לאחר מכן, על אף הליך בוררות שבוצע בפני השופטת בדימוס, דינה אפרתי, בו נקבע כי הצדדים ינהלו מו"מ על הצורך בצמצומים, וכי השימועים מבוטלים, פרסמה העירייה פוסט נוסף ובו טענה כי השימועים יתקיימו בכל זאת. דהרי מוכר גם כראש עיר שלא פעם פתח בהליכים משפטיים כנגד מתנגדיו, ולעתים קרובות הפסיד בהם.

מעיריית קרית גת לא התקבלה תגובה לדברים. במידה שתתקבל תגובה נפרסמה כאן.

Leave a Reply

Name *
Email *
Website