תאונות עבודה: פועל נפל ונהרג באתר למחזור פסולת בראשון לציון

עובד (60) באתר למחזור פסולת בראשון לציון נהרג בעת עבודתו אחר הצהריים (חמישי), כך נמסר מהמשטרה ומארגוני ההצלה. מהמשטרה נמסר כי הועבר דיווח למשרד העבודה, כוח משטרה במקום ונסיבות האירוע נבדקות.

אורון משולם חובש באיחוד הצלה סיפר: "כשהגענו למקום הפועל סבל מפגיעה רב מערכתית לאחר שנפל לתוך מסוע באתר לפינוי פסולת (תחנת מעבר). למרבה הצער נקבע מותו עקב אופי הפציעות הקשות מהן סבל". אלישמע חובש בכיר על אופנוע מד״א ישראל רוסט, סיפר: ״כשהגענו למקום ראינו גבר מחוסר הכרה סמוך למכונה, הפועלים במקום סיפרו לנו שהוא נפל לתוכה והם חילצו אותו. ביצענו בדיקות רפואיות, הוא סבל מפציעות קשות בכל חלקי גופו, ונאלצנו לקבוע את מותו״.

רק ביום שישי האחרון נהרג חוסאם ג’מעה אל קוז, בן 35 משועפט, שנהרג כשהוא עבד על משאית לפינוי אשפה במועצה האזורית גן יבנה. בקבוצה למאבק בתאונות בניין ותעשייה, הצליחו ליצור קשר עם אחיו שסיפר כי ההרוג "עבד כל החיים קשה בשביל הילדים. התחתן בגיל 18. היה בקשיים כלכליים, רק בחודשים האחרונים התחיל לעמוד על הרגליים. היו לו חמישה בנים ושתי בנות, הגדול בן 15 ולקטן, בן השנתיים היה יום הולדת ביום שהאבא שלו נהרג. הוא הבטיח לו מתנה". לדבריו, עבד אל קוז בשירות המועצה מזה שמונה שנים, ואף קיבל לאחרונה רכב עם תשעה מקומות, על מנת להביא מדי בוקר עובדים משועפט. "גם כשהיה מרגיש לא טוב, היה הולך לעבודה. הבית בשכירות. גם בשישי היה עובד – יוצא בשעה 04:00 בבוקר לעבודה. עכשיו המשפחה כולה בוכה".
דבר העובדים בארץ ישראל
כל בוקר אצלך במייל

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

Leave a Reply

Name *
Email *
Website