תאונת מנוף קטלנית

מג’ד עבד אלראוף , תושב אום אל פחם בן 74, נהרג היום (שישי) בתאונה שאירעה באתר בנייה בעיר – כך נמסר ממשטרת ישראל. אל רעוף לא עבד באתר שבשכונת אלבאטן בעיר, אלא רק עבר בסמוך. מנוף שפעל באתר הבנייה פגע באחד הקירות, ומהפגיעה התפזרו בלוקים שפגעו באל-רעוף. הוא פונה במצב קשה לבית החולים רמב"ם בחיפה שם נאבקו הרופאים על חייו, ונאלצו לקבוע את מותו.

מהמשטרה נמסר כי מפעיל המנוף נעצר לחקירה, וכי חקירת התאונה מתנהלת בשיתוף נציגי משרד העבודה. בתחילה סברו במשטרה כי אל רעוף עבד באתר, אך כאמור, בהודעה מאוחרת יותר של המשטרה נמסר כי הוא רק עבר בסמוך לו.

אל רעוף הוא עובר האורח השלישי שנהרג בשנת 2018 בתאונת בניין, לצד 38 עובדים שנהרגו בתאונות באתרי הבנייה.

הבוקר (שישי) נפגע עובד בן 40 באורח בינוני ממשטח עץ וברזל שנפל ופגע בו באתר בנייה ברחוב יוסף בוקסנבאום בתל אביב. חובשים ופראמדיקים של מד"א העניקו לו טיפול רפואי ופינו אותו לבית החולים איכילוב בעיר במצב בינוני, עם חבלות בגב, בראש ובגפיים.

ביום שלישי השבוע נהרג עובד כבן 25 במהלך עבודות במפעל גל מחזור בקריית אתא, לאחר שנחבל בראשו. באותו יום אירעו מספר תאונות נוספות בהן נפצעו עובדים: בקרית אונו נפצע עובד בן 24 באורח בינוני מנפילה מגובה כ-3 מטרים באתר בניה ברחוב שטרן בעיר. הוא פונה לבית החולים שיבא בתל השומר עם חבלות בגב ובגפיים. בבית שמש נפגע עובד נוסף כבן 28 נפגע באורח בינוני בגפיו ממכונה במפעל שבו עבד ברחוב עמל בעיר, ופונה לבית החולים הדסה עין כרם. באזור התעשייה בכרמיאל נחבל עובד כבן 34 ממכונה במפעל של חברת כתר, המייצרת כסאות פלסטיק. הוא פונה לבית החולים נהריה במצב קשה ויציב עם חבלת ראש. בקיבוץ קליה נפל עובד בן 24 מגובה כחמישה מטרים באתר בניה ליד הבריכה. הוא פונה במצב בינוני עם חבלות גפיים לבית החולים הדסה עין כרם.

ביום שני נפצע עובד כבן 35 באורח קשה בנפילה, ככל הנראה במהלך עבודת סנפלינג במבנה בשיפוץ בשדרות רוטשילד בתל אביב. הוא פונה לבית החולים איכילוב כשהוא מונשם עם חבלת ראש. באותו היום קרס מנוף המותקן על משאית במהלך עבודה לפינוי פסולת בשכונת אורנים במעלות. עובד באתר שהבחין בכך התרחק מהמקום ומעד. העובד (30)נפצע באורח בינוני(ע"פ גורמי רפואה)ופונה למרכז הרפואי לגליל.

Leave a Reply

Name *
Email *
Website