תומכי טראמפ פרצו לבניין הקפיטול, אישור הניצחון של ביידן מתעכב

תומכים של נשיא ארה"ב פרצו הערב (רביעי) לבניין הקפיטול בבירת ארה"ב, וכפו עיכוב אישור תוצאות הבחירות לנשיאות. טראמפ עודד את תומכיו להגיע היום לבירה וושינגטון למחות בזמן שהסנאט ובית הנבחרים דנו באישור קולות האלקטורים.

סגר הוטל על בניין הקפיטול בבירת ארה"ב, בזמן שחברי הקונגרס מכונסים בו לאישור תוצאות הבחירות לנשיאות, אחרי שעימותים אלימים התפתחו בין כוחות המשטרה לתומכיו של הנשיא היוצא דונלד טראמפ.

לאחר פרוץ המהומות, צייץ טראמפ בחשבון הטוויטר שלו בקריאה לתומכיו "לתמוך במשטרת הקפיטול, כי הם בצד של המדינה שלנו" ו"הישארו שלווים".
דבר העובדים בארץ ישראל
כל בוקר אצלך במייל

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

Please support our Capitol Police and Law Enforcement. They are truly on the side of our Country. Stay peaceful!

— Donald J. Trump (@realDonaldTrump) January 6, 2021

על פי הודעה במערכת הכריזה של הקפיטול, שהושמעה במהלך הפגישה של בית הנבחרים והסנאט לאישור ניצחונו של ג’ו ביידן, בשל "סיכון בטיחותי גבוה" לא תיתכן יציאה או כניסה לבניין. שני הסתים בקונגרס יצאו מיד להפסקה.

העימותים האלימים פרצו מחוץ לבניין, במקום בו יושבע ג’ו ביידן לנשיאות בעוד כשבועיים. תומכי טראמפ, שטוענים כי תוצאות הבחירות אינן לגיטימיות, פרצו מחסומים שהתיבה המשטרה למרגלות המדרגות לקפיטול, שם פגשו בכוחות משטרה לפיזור הפגנות.

חלק מהמפגינים ניסו לדחוף את השוטרים, המצוידים במגנים, והמשטרה אף ירתה לעברם גז פלפל הניסיון להרחיק אותם. מספר מפגינים קראו לעבר השוטרים: "בוגדים". משטרת הקפיטול מסרה גם על חבילה חשודה שנמצאה באזור.

העימותים החלו זמן קצר אחרי שהנשיא טראמפ עצמו נאם בעצרת מול אלפי התומכים שהתכנסו בוושינגטון. הנשיא הלהיב את הקהל עם הטענות, חזרות הבסיס, להונאה רחבת היקף בבחירות לנשיאות.

"לא ניתן להם להשתיק את הקולות שלכם", אמר טראמפ למפגינים, שהתאספו במקום עוד לפני הזריחה כדי לשמוע אותו נואם.

לאחר פרוץ המהומות, צייץ טראמפ בחשבון הטוויטר שלו בקריאה לתומכיו "לתמוך במשטרת הקפיטול, כי הם בצד של המדינה שלנו" ו"הישארו שלווים".

Leave a Reply

Name *
Email *
Website