תוצאות הסגר: 120,000 דורשי עבודה חדשים | 70% מהיוצאים לחל”ת שני הם נשים

מאז תחילת הסגר השני: מעל 120 אלף דורשי עבודה חדשים, מתוכם 78% יצאו לחל"ת שני או יותר. 70% מהיוצאים לחל"ת שני או יותר הן נשים.

מאז יום חמישי שעבר, עם תחילת ההגבלות, נרשמו בשירות התעסוקה 120,752 דורשי עבודה חדשים, מהם 110,652 נרשמו עקב יציאה לחל"ת. עבור 93,766 מהם (78%) מדובר ברישום שני או יותר מאז חודש מרץ האחרון. נכון להיום רשומים בשירות התעסוקה 854,367 דורשי עבודה, מהם 522,191 נמצאים בחל"ת.

עוד נמסר משירות התעסוקה כי מתוך אלה שנרשמו בשירות התעסוקה בפעם השנייה או יותר, 70% הן נשים. שירות התעסוקה מבהיר כי ניכר שהחל"ת השני פגע במיוחד במספר משלחי יד הנחשבים נשיים, וכי הוראה חינוך והדרכה (26% מהנרשמים בפעם השניה) מכירות (22%), מסעדנות מזון ואירועים (13%) הם משלחי היד עם המספרים הגבוהים ביותר של יוצאים לחל"ת שני או יותר.
דבר העובדים בארץ ישראל
כל בוקר אצלך במייל

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

רמי גראור, מנכ"ל שירות התעסוקה, אמר: "שוק העבודה הישראלי נכנס לסגר השני המלא לאחר התאוששות שנרשמה בעיקר בחודש יוני, אולם מיולי ועד היום נרשמה ירידה בקצב החוזרים לעבודה ואף קצב קבוע וגבוה של דורשי עבודה חדשים. רק בימים האחרונים, דיווחנו על יותר ממאה אלף דורשי עבודה שנרשמו אצלנו תוך פחות משבוע – רובם הגדול לא בפעם הראשונה.

"יש להזכיר כי מאות אלפים לא שבו לעבודה עדיין מאז חודש מרס, בהם עובדי ענפים שספגו פגיעה אנושה במשבר. כפי שהתרענו, תקופת אבטלה באורך כזה עלולה לגרום למאות אלפים להיכנס ל"אבטלה כרונית", לייצר דור אבוד של צעירים השרויים באבטלה ממושכת, וכן לגרום להשלכות נוספות. עלינו לעשות הכול על מנת שהחזרה לעבודה לאחר הסגר תהיה מהירה, אחרת ההשלכות ילוו אותנו עוד זמן רב.

"לטובת החזרה מהירה ככל הניתן של עובדים לאחר הסגר, יש להוציא לפועל בהקדם האפשרי תוכנית אסטרטגית מקיפה עם כלל הגופים שתבריא את המשק, תעודד תעסוקה, תשמר עובדים לאורך זמן, ותפתח את ההון האנושי".

Leave a Reply

Name *
Email *
Website