תחת חרב בית המשפט, נתניהו ממנה את ישראל כ”ץ למ”מ שר החוץ

ראש הממשלה בנימין נתניהו הודיע בפתח ישיבת הממשלה הבוקר, כי הוא החליט למנות את שר התחבורה והשר לענייני מודיעין ישראל כ"ץ לממלא מקומו במשרד החוץ. חשיבות המינוי מוגבלת משום שהוא נעשה בתקופת בחירות והכהונה של כ"ץ תימשך זמן קצר.

המינוי יצא לפועל בעקבות עתירת התנועה לאיכות השלטון לבג"ץ בעניין ריבוי התיקים שבהם מחזיק ראש הממשלה, שבהם גם שני התיקים הבכירים – הביטחון והחוץ. ביום חמישי האחרון הודיעה מחלקת הבג"צים בפרקליטות המדינה שייצגה את ראש הממשלה כי הוא ימנה היום מחליף לתפקיד שר החוץ, תיק בו הוא אוחז מאז מאי 2015, תחילת הקדנציה הנוכחית שלו בראשות הממשלה. את תיק הביטחון הוא מחזיק מאז התפטרות אביגדור ליברמן מהממשלה בנובמבר האחרון.

בעקבות הודעת רה"מ לבג"ץ ביום חמישי מסרה התנועה לאיכות השלטון, כי היא מברכת על המינוי המסתמן "שהגיע רק תחת חרבו המתנוססת של ההליך המשפטי בבית המשפט העליון. לטעמנו, ראוי היה שראש הממשלה לא יגיע למצב בו הוא מחזיק במספר רב כל כך של תיקים חשובים בעת ובעונה אחת, ומקווים שהנורמה הפסולה הזו, שהייתה מנת חלקו של ראש הממשלה גם בראשית הקדנציה, לא תחזור על עצמה".

יו"ר מרצ תמר זנדברג הגיבה היום להחלטה לבחור בכ"ץ כממלא מקומו של נתניהו: ״אין מתאים משר הפקקים להוביל את הפקק המדיני שנתניהו יצר עם העולם המערבי", אמרה זנדברג. "לשמחתנו, לא יישאר לו הרבה זמן לעשות שם נזק. בטח אם ייאלץ לעבור בין המשרדים בתחבורה ציבורית".

Leave a Reply

Name *
Email *
Website