“תמצא לי 11,780 קולות”: טראמפ הוקלט בניסיון להטות את הבחירות

בהקלטה שנחשפה בוושינגטון פוסט אתמול (ראשון), נשמע נשיא ארה"ב היוצא דונלד טראמפ בניסיון ללחוץ על מזכיר המדינה של מדינת ג’ורג’יה, בראד רפנספרגר, "למצוא"  11,780 קולות של מצביעים רפובליקנים – המספר שהיה דרוש לו על מנת לנצח בבחירות במדינה. תוצאות הבחירות בג’ורג’יה היו צמודות ביותר.

חודשיים לאחר הבחירות טראמפ מסרב עדיין לקבל את תוצאותיהן. "אנחנו ניצחנו בג’ורג’יה" אמר טראמפ בשיחה המוקלטת. "אין שום דבר רע בלומר את זה. האנשים בג’ורג’יה כועסים, אנשים בכל המדינה כועסים, ואין שום דבר פסול בלומר שחישבתם מחדש והבנתם שטעיתם" אמר טראמפ, ושאל: "אתה חושב שזה אפשרי שהשמידו קולות במחוז פולטון? כי זאת השמועה".

מזכיר המדינה של ג׳ורג׳ה, בראד רפנספרגר (צילום: AP Photo/John Bazemore)

"אדוני הנשיא, הנתונים שעליהם אתה מתבסס לא נכונים" ענה רפנספרגר, נבחר ציבור רפובליקאי האחראי מתוקף תפקידו על הבחירות במדינה.
דבר העובדים בארץ ישראל
כל בוקר אצלך במייל

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

כשהפקידים סירבו לשתף פעולה עם הנשיא, הוא האשים אותם בהונאת בחירות. "אתם יודעים מה קורה פה ואתם משתפים עם זה פעולה. זה פשע, זאת עבירה פלילית, אתם לא יכולים לתת לזה לקרות. זה סיכון מאד גדול בשבילכם. כל מה שאני רוצה זה למצוא עוד 11,780 קולות, שזה אחד יותר ממה שיש לנו, כי ניצחנו במדינה הזאת", אמר הנשיא היוצא. פער הקולות לטובת ביידן במדינה היה 11,779.

טראמפ תקף מספר פעמים בחודשיים האחרונים את רפנספרגר. בעקבות פרסום השיחה צייץ טראמפ בחשבון הטוויטר שלו, שם כתב: "אין לו מושג!" וציין שהפקיד הבכיר "לא מעוניין או לא מסוגל" לענות לשאלות שלו לגבי זיופים בבחירות.

בתגובה צייץ רפנסברגר: "עם כל הכבוד הנשיא טראמפ: מה שאתה אומר לא נכון. האמת תצא לאור".

Leave a Reply

Name *
Email *
Website