תמר פניגשטיין (19) היא ההרוגה בתאונת הרכבת הקלה הלילה (ד’) בירושלים

צעירה בת 19 נדרסה הלילה (רביעי) למוות על-ידי הרכבת הקלה בירושלים סמוך למתחם התחנה המרכזית בכניסה לעיר. הצעירה, תמר פניגשטיין, הייתה מלוות בארבע חברות שלקו בהתקף חרדה וקיבלו טיפול רפואי במקום ולאחר מכן פונו לביה"ח שערי צדק.

מעט לאחר השעה חצות התקבל דיווח על צעירה שנלכדה מתחת לגלגי הרכבת הקלה בעיר ולאחר שצוותי חילוץ מתחנת ירושלים של כבאות והצלה פעלו לחלצה, פראמדיקים של מד"א שהיו במקום נאלצו לקבוע את מותה.

מחברת סיטיפס שמפעילה את הרכבת הקלה נמסר כי הצעירה נפלה בין גלגלי הרכבת מסיבה לא ברורה וכי החברה פועלת בתיאום מלא מול המשטרה שבודקת את האירוע. "אנו שולחים את תנחומינו למשפחת ההרוגה", נמסר בהודעת החברה.

תמר פניגשטיין, תושבת פתח-תקווה, הייתה מתנדבת שירות לאומי והתחילה שנת השירות שלה במחלקת הנשים בבית החולים שערי צדק בירושלים. מהאגודה להתנדבות נמסר כי האגודה שולחת תנחומים למשפחה, תלווה אותה ותתמוך במתנדבות השירות נפגעות החרדה שצפו בתאונה המחרידה. "תמר התחילה את שנת השירות שלה לפני כשלושה חודשים בבית החולים שערי צדק, ובעזרת החיוך הגדול והלבביות שאפיינה אותה האירה את המקום. בתקופה קצרה הספיקה תמר לבלוט ולתרום רבות, וכולנו מזועזעים מהתאונה המחרידה שבה מצאה את מותה הלילה בגיל 19", מסר מנכ"ל האגודה, ירון לוץ.

האגודה להתנדבות אבלה וכואבת את מותה של מתנדבת השירות הלאומי, תמר פניגשטיין ז"ל בתאונה הקשה הלילה ברכבת הקלה…

פורסם על ידי ‏האגודה להתנדבות -יוצרים שינוי בונים עתיד‏ ב- יום שלישי, 3 בדצמבר 2019

גם המרכז הרפואי שערי צדק בו התנדבה תמר הגיב לאירוע הטרגי. מנכ"ל המרכז, פרופ’ עופר מרין, אמר כי "תמר האירה באישיותה את כל מי שפגשה וטיפלה והיא תחסר מאוד לצוות ולמטופלות במחלקת הנשים. עם היוודע האסון, צוותים מקצועיים וטיפוליים משערי צדק מעניקים תמיכה וטיפול לכל בנות השירות הלאומי ואנו נמשיך ונלווה אותן ככל שיידרש".

איילת כהן, מנהלת שירות המתנדבים והשירות הלאומי בשערי צדק, מספרת גם היא על תמר כי "תמר הייתה בחורה חייכנית ושמחה, שכבר בפגישה הראשונה איתה מתחברים אליה בקלות. תמר הייתה נכונה לכל משימה ואהבה מאוד את השירות ואת הקשר האישי למטופלות. זוהי אבדה גדולה עבורנו וטרגדיה בלתי נתפסת. כינסנו את כל בנות השירות ונעניק להן את כל התמיכה והליווי כדי להתגבר יחד על מותה של תמר".​

Leave a Reply

Name *
Email *
Website