“תעודת עניות לממשלת ישראל”: עשרות סוחרים מענף האופנה מפגינים בתל אביב

עשרות סוחרים מענף האופנה מפגינים היום (ראשון) בדרך יפו בתל אביב. עו"ד רועי כהן, נשיא להב, ל’דבר’: "ההפגנה הזאת היא תעודת עניות לממשלת ישראל, פעם אחר פעם האנשים האלה מבקשים פיצוי על המלאי שלהם, על השכירויות שלהם, על ההלוואות בבנקים. ביבי נתניהו, נכשלת בטיפול במשבר הקורונה".

הפגנת הסוחרים וענף האופנה בתל אביב (צילום: עמר כהן)

איציק שמיאן, ‘אופנת אישה יפה’: "סוחרי האופנה משלמים את כל המיסים, מכף רגל ועד ראש. האינטרנט פטור, לא משלם אגורה. אנחנו משלמים ביטוח לאומי, מע"מ, כל מה שצריך לעובדים שלנו. האינטרנט פטור ממע"מ, למה שלא יפטרו אותנו ממע"מ בתקופה הזאת? שייתנו לנו ארנונה חינם, שיסייעו לנו".

כהן: "ממשלת ישראל מרסקת הייצור כחול-לבן, מרסקת את האופנה הישראלית. סגרתם? שילמתם. מה כל כך מסובך? סגרתם את העסקים? תשלמו להם. אנשים סגורים חצי שנה. ממשלת ישראל, זה מה שעשית, היום זה מסע הקבורה של ענף האופנה".
דבר העובדים בארץ ישראל
כל בוקר אצלך במייל

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

עודד בבאי, בעל חנות אופנה: "אנחנו נתקענו כבר שלושה סגרים עם מלאים אדירים, תנו לנו פיצוי על המלאי. זה מלאי עונתי, זה לא כמו חנות משקאות. המלאי שלנו מת. סגרתם? תשלמו".

נירית מיטל, ‘אלרם אופנה’: "החנויות הפכו להיות תא ההלבשה של האנשים. הם מודדים אצלנו ואחר כך הולכים ומזמינים באונליין את אותם הדברים. פניתי בעניין הזה למשרד האוצר ואני עד היום מחכה לתשובה. למה אני צריכה להיות יותר יקרה ב-17% מהאינטרנט?"

מיכל דורון עזני, בעלת חנות אופנה מבנימינה ל’דבר’: "נמאס לנו שאנחנו חודש ימים סגורים, שום מענק, שום דבר, אבל לשלם את המיסים אנחנו משלמים. אנחנו לא מוכנים לזה יותר".

Leave a Reply

Name *
Email *
Website