תקדים עולמי: חלוקה שווה בהכנסות בין נבחרת הנשים והגברים בכדורגל האוסטרלי

לראשונה נבחרות הגברים והנשים של אוסטרליה יחלקו שווה בשווה את הרווחים של שתי הנבחרות מפרסום, מכירת כרטיסים ופרסים כספיים מפיפ"א. זהו סעיף הסכם היסטורי שמשנה את האופן בו נמדדות נבחרות הגברים והנשים בכדורגל העולמי. תפיסת העולם השוויונית שהכדורגל באוסטרליה מציג הוא שלב חדש וחשוב במאבק לשוויון הכלכלי מגדרי ברחבי עולם הכדורגל.

ההסכם החדש נחתם בין איגוד שחקני הכדורגל באוסטרליה להתאחדות הכדורגל האוסטרלית. בסוף כל שנה, כל נבחרת תזכה לקבל 40% מהרווחים ו-20% הנותרים יעברו לחשבון ההתאחדות הכדורגל.

Farewell Australia and Sam Kerr. One of the rare footballers who make you shift to the edge of your seat every time the ball is at her feet. Penalty Shoot out aside, she is a true entertainer pic.twitter.com/QifhZg2WPY

— Men in Blazers (@MenInBlazers) June 22, 2019

ההסכם החדש בוחר להתייחס לעובדה הצפויה שרב הכסף שיכנס לקופה מהסכמי השידורים, מכירת הכרטיסים וכספי הפרסים של פיפ"א יהיה באמצעות נבחרת הכדורגל הגברית. הניסיון לחלק מחדש את הרווחים מציג תפיסה שוויונית וניסיון אמיתי לקדם בצורה משמעותית את כדורגל הנשים במדינה.

מטרתה המרכזית של העסקה החדשה היא להגדיל את הסכומים אותם יקבלו שחקניות הנבחרת מידי ההתאחדות. המשכורות והבונוסים שיגדלו, יעזרו ליותר שחקניות להתפרנס בכבוד ממקצוע הכדורגל ויצמצם את הצורך של שחקניות הסגל המורחב לעבוד בעבודות נוספות בניסיון לשמור על קרירת כדורגל מקצוענית במקביל.

Leave a Reply

Name *
Email *
Website