תקלה ברכבת מת”א לכרמיאל גרמה לעשן בקרון | הנוסעים משכו את בלמי החירום

נוסעים ברכבת ישראל תיארו עצירה פתאומית הערב (חמישי) כאשר קרון המקומות השמורים בקצה הרכבת התמלא בעשן. מקור העשן, על-פי בדיקה ראשונית, הוא בתקלה בבלם של הקרון, אשר נתקע וגרם לעשן כתוצאה מחיכוך. בהמשך לכך, ככל הנראה נוסעים בקרון משכו בידיות בלמי חירום, אשר גרמו לבלימת הרכבת בעוד הקרון אפוף עשן. בקרון נשבר לפחות חלון אחד. התאורה בקרון נפגעה והנוסעים פונו לקרון אחר. לאחר זמן ממושך הרכבת המשיכה בנסיעתה עד תחנת חדרה, שם הועברו הנוסעים לרכבת חלופית. אחד הנוסעים כתב ל’דבר ראשון’ כי הרכבת החלופית הגיעה לחיפה באיחור של 70 דקות לעומת זמן ההגעה המקורי. בקבוצת הנוסעים "בארכבת" בפייסבוק העלו פוסט, בו נוסעים ברכבת עדכנו לגבי התקלה ועיכובים ברכבות נוספות.

דוברות רכבת ישראל הודיעה בתחילה ב-19:09 כי "לפני זמן מה, ברכבת שנסעה בין נתניה לכפר ויתקין, משך אחד הנוסעים ידיות לעצירת חירום. כתוצאה מכך עלה עשן בלמים. חלק מהנוסעים שברו את אחד מחלונות הקרון על מנת לפזר את העשן". לפי נוסח זה ניתן להבין כאילו הנוסעים בעצמם היו הגורם הראשוני להופעת העשן, עוד טרם התבצעה בדיקה מספקת של האירוע.

עשן בקרון הרכבת לכרמיאל!
עצרה בין חדרה לנתניה.
נשמח לעדכונים נוספים ונקווה שלכל הנוסעים שלום.

Posted by ‎בארכבת‎ on Thursday, 21 February 2019

בשעה 19:48 כבר יצאה גרסא מתוקנת, ללא האשמה מרומזת של הנוסעים ולפיה "מבדיקת נרחבת יותר עולה כי מקור העשן שנוצר בקרון היה כתוצאה של בלם עצור של אחד הקרונות. בגינו, נמשכו ככל הנראה ידיות החירום. כמובן, כבכל אירוע, תתקיים בדיקה מעמיקה ומקיפה. אנו שבים ומתנצלים בפני הנוסעים על אי-הנוחות הזמנית ומזכירים כי הפיצוי בגין האיחור יהיה באופן אוטומטי לכרטיסי הרב-קו, עם תיקופם בעמדות התיקוף שבתחנות הרכבת".

מבדיקת ‘דבר ראשון’ עולה כי לא מדובר בתקלה נדירה במיוחד, כאשר קרונות הרכבת בנויים כך שעשן מאזור הבלמים לא מנוע מלהיכנס לקרונות. בדיקה עם גורם נוסף ברכבת ישראל מעלה כי הדוברות הזדרזה לספק גרסה, עוד לפני שפרטי התקלה היו ברורים לחלוטין, כאשר בפועל נדרש תחקיר מקיף יותר כדי לקבוע באופן ודאי את השתלשלות האירועים.

Leave a Reply

Name *
Email *
Website