תקציב ארוחות יומי והסדרת עבודה מרחוק: הסכם קיבוצי חדש נחתם בחברת כאל

עו״ד גיל בר-טל, יו״ר הסתדרות המעו״ף (צילום: אילן בשור)

הנהלת חברת כאל, הסתדרות המעו"ף וועד עובדי החברה חתמו היום (חמישי) על הסכם קיבוצי המסדיר את זכויות עובדי החברה, בעת המעבר הצפוי לקמפוס החדשני של קבוצת דיסקונט במתחם האלף בראשון לציון.

המעבר צפוי להתחיל בסוף שנה זו ולהסתיים עד תום השלישון הראשון של שנת 2023. מרבית עובדי המוקד בגבעתיים וכל עובדי המוקד הזמני בראשון לציון יעברו לקמפוס החדש והמוקדים הנוספים באשדוד ובמודיעין עילית יישארו במקומם.במסגרת ההסכם יקבלו העובדים מענק מעבר בגובה 1.4 משכורות. מדובר בהטבה שתינתן לכלל העובדים ולא רק לעובדים שיעברו לקמפוס החדש. כמו כן נקבע שזמני ההפסקה, שהופחתו עד כה, משכר העובדים יהיו מעתה על חשבונה של החברה. המשמעות בפועל היא כי משך יום העבודה יוותר ללא שינוי, כולל זמני הפסקה, כאשר שכרם החודשי של העובדים לא יפחת. כמו כן, הוסדרה חניה לעובדים זכאים בחניון מתחם הקמפוס וסביבתו הקרובה וכן הוסדרו שירותי הסעות (שאטלים), הכל על חשבון החברה.

עוד נקבע שכל עובד יקבל 25 ש״ח נטו לכל יום עבודה עבור ארוחות במסעדות ובקפיטריות שבמתחם הקמפוס, זאת ללא ניכוי השתתפות כספית מצד העובד, כפי שהיה נהוג עד למועד המעבר.

בשורה חשובה נוספת בהסכם הקיבוצי הינה הסדרת מתכונת של עבודה מרחוק. נקבע כי עובדי החברה יהיו זכאים לעבוד יום אחד בשבוע מרחוק, מבלי להגיע למשרדי ומוקדי החברה, ואף ליום עבודה נוסף בשבוע באישור מנהל. עובדים בוותק של 6 חודשים ומעלה יהיו זכאים לרכיב חדש של דמי ארוחות בשכר בסכום של עד 25 ש״ח ברוטו גם בגין ימי עבודה מרחוק, זאת כחלק מההסכמות שהושגו במו"מ.

יצוין כי לא מדובר בהסכם קיבוצי מיוחד הנחתם בחברה, אחת לכמה שנים, המסדיר, בין היתר, את תוספות השכר השנתיות והזכויות הסוציאליות של העובדים כמו: פנסיה, קרן השתלמות, דמי הבראה, תוספת ביגוד, מלגות שכר לימוד לעובדים ולילדי עובדים, קייטנות, אירועי רווחה וכדומה, שתוקפו צפוי להסתיים בדצמבר 2022.

המו"מ על הסכם זה יחל בעוד מספר חודשים בלבד, בסמוך לאחר המעבר לקמפוס החדש, דבר שיאפשר לעובדים ולנציגותם לבחון צרכים נוספים בסמוך לאחר המעבר לקמפוס החדש. בשל כך, הוארך תוקפם של ההסכמים הקיבוציים הקיימים בשנה אחת בלבד. במסגרת הארכת תוקפם של ההסכמים הקיבוציים יהיו זכאים העובדים, בין היתר, לתוספת שכר שנתית בשיעור של 3.1% וכן, לתוספת ותק בשיעור של 0.5%.

ההסכם אף שדרג את תעריפי השתתפות החברה בתשלום ארוחות גם של עובדי המוקדים באשדוד, בראשל"צ ובמודיעין עילית. בנוסף, נקבעה זכאות להחזר הוצאות בתחבורה ציבורית. הישגים משמעותיים אלה פורצי דרך ותקדימיים בענף, ועלותם הכספית הכוללת נאמדת בכמה עשרות מיליוני שקלים.

יו"ר ההסתדרות, ארנון בר-דוד: "אני מברך על חתימת ההסכם בחברת כאל שלצד העלאות שכר ודאגה לרווחת העובדים, גם מסדיר את תנאיהם לקראת המעבר של החברה לקמפוס החדש בראשון לציון. אני מודה לגיל בר-טל, למנחם מליק, לוועד החברה ולהנהלה שפעלו באחריות ובשיתוף פעולה למען העובדים. נמשיך ונפעל לחיזוק מעמדו של האדם העובד בישראל".

לוי הלוי, מנכ"ל כאל: "ההסכם שנחתם היום עם ועד העובדים מהווה צעד משמעותי לחיזוק השותפות והמחויבות ההדדית להצלחת החברה, ומעיד על מובילותה של כאל גם בתחום יחסי העבודה. אני מבקש להודות לחברי ועד העובדים, ליו"ר, עו"ד אופיר הרפז וכן לליטל וקסלר, משנה למנכ"ל וראש חטיבת משאבי אנוש, שניהלו משא ומתן מתוך אחריות עד להגעת הסכם, שיבטיח את המשך יחסי העבודה המצוינים ויסייע לפעול יחד להובלת כאל להישגים משמעותיים".

יו"ר ועד העובדים, עו"ד אופיר הרפז: "מדובר בהסכם מעבר מצוין לעובדים, שהרחיב משמעותית והוסיף זכויות רבות על אלה הקיימות להם כיום. הבטחנו את זכויות העובדים במעבר, שמרנו על עקרון השוויון בין עובדי הקבוצה ועמדנו על כך שעובדי כאל ייהנו מתנאי ההעסקה הטובים בענף. בראייה רוחבית, לא שכחנו כמובן את עובדי המוקדים והטבות אלו יחולו גם עליהם, על אף שאינם עתידים לעבור לקמפוס. אני מבקש להודות להנהלת החברה על הניהול הענייני של המו"מ והבנת צרכי העובדים".

יו"ר הסתדרות המעו"ף, עו"ד גיל בר-טל: "אני מברך על ההסכם שנחתם, שהוא צעד נוסף במרקם יחסי העבודה בחברת כאל. תודה לראש חטיבת הבנקים וחברות האשראי בהסתדרות המעו"ף עו"ד מנחם מליק, ליו"ר ועד העובדים אופיר הרפז וחברי הוועד על שיתוף הפעולה ושמירה על זכויות העובדים ורווחתם".

ראש חטיבת הבנקים וחברות האשראי בהסתדרות המעו"ף, עו"ד מנחם מליק: "אנחנו חותמים היום על הסכם מצוין המהווה ביטוי נוסף ליחסי העבודה הטובים בחברת כאל, המבוססים על כבוד הדדי, אמון ושותפות. אני מבקש בהזדמנות זו לאחל הצלחה לחברה ולעובדים במעבר למשכנם החדש. אני סמוך ובטוח שהסכם זה יסייע לכך רבות".

דבר היום
כל בוקר אצלך במייל

הרשמה

על ידי התחברות אני מאשר/ת את תנאי השימוש באתר

תגיות:

Leave a Reply

Name *
Email *
Website