תשעה חודשים של מגיפה: מספר הקורבנות ברחבי העולם עבר את המיליון

מניין הנפטרים מנגיף הקורונה חצה השבוע את המיליון, תשעה חודשים לאחר שפרצה המגיפה העולמית שאף החריבה את כלכלות העולם, העמידה מנהיגים למבחן, הציבה פוליטיקאים מול מדענים ושינתה את אורחות החיים של מיליארדים.

הנגיף הופיע לראשונה בסוף 2019 בקרב חולים שהתאשפזו בעיר הסינית ווהאן  ומקרה המוות הראשון דווח ב-11 בינואר השנה. מאז חלפו שבועיים עד שהוכרז על סגר בעיר ובזמן הזה מיליוני תיירים באו והלכו, מפיצים איתם את הנגיף ברחבי העולם. ביקורת הוטחה בממשלת סין על שלא עשתה די כדי להזהיר את ממשלות העולם מפני הנגיף.

בית חולים זמני שהוקם באולם ספורט בווהאן, סין. 12 בפברואר 2020. (Cheng Min/Xinhua via AP)

מנהיגים במדינות כמו גרמניה, ניו-זילנד וקוריאה הדרומית פעלו ביעילות לרסן את המגיפה שעה שבמדינות כמו ארה"ב וברזיל, המנהיגים הצהירו כי אין סכנה והתעלמו מאזהרות המדענים, אפילו בשעה שבתי החולים הלכו והתמלאו בחולים קשים.
דבר העובדים בארץ ישראל
כל בוקר אצלך במייל

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

בברזיל יש כ-142 אלף קרבנות, המספר השני הכי גדול אחרי ארה"ב. אחריה הודו ובמקום הרביעי נמצאת מקסיקו.

"זה לא רק מספר, אלה בני-אדם", אומר לסוכנות הידיעות AP ד"ר הווארד מארקל, פרופסור להיסטוריה של הרפואה מאוניברסיטת מישיגן שייעץ לבכירים בממשל כיצד יש לרסן את המגיפה ואיבד בפברואר את אימו בת ה-84 לנגיף. "אלה האחים והאחיות שלנו. אנשים שאנחנו מכירים ואם אין לך את המימד האנושי הזה לנגד עיניך, קל מאד להפוך את זה לדבר מופשט".

בצל הקורונה: מנוף הרמה משמש למפגש בין משפחות לקרוביהן המבוגרים בבית האבות לה-קמברה שבבלגיה (AP Photo/Virginia Mayo)

יותר מאוכלוסייתה של ירושלים או אוסטין שבטקסס, פי שניים וחצי מים האדם שפקד את פסטיבל וודסטוק ב-69′ ופי ארבעה ממספר ההרוגים ברעידת האדמה והצונאמי באוקיאנוס ההודי ב-2004. ובכל זאת, המספר הבלתי נתפס סובל, ככל הנראה, מדיווח חסר בשל בדיקות לא מהימנות ומה שנחשד כהסתרה וטיוח במספר מדינות.

והמספר ממשיך לעלות עם כ-5,000 מתים מדווחים בממוצע בכל יום ברחבי העולם כשמספר מדינות באירופה חוות גל שני וקיים חשש לגל נוסף גם בארה"ב בה כבר מצאו את מותם כ-205 אלף בני-אדם כתוצאה מהמגפה.

Leave a Reply

Name *
Email *
Website