״אי החזרת מסגרות החינוך הבלתי פורמאלי עשויה להוביל להשלכות חמורות רבות”

מזכ"ל מועצת תנועות הנוער, נפתלי דרעי, דורש מראש הממשלה, שר החינוך ויו"ר השלטון המקומי להחזיר את פעילותן של תנועות הנוער בהקדם. "הישיבה של חניכי התנועות והארגונים תקופה ארוכה כל כך בבית יוצרת בעיות קשות. אנחנו שומעים זאת מהחניכים וההורים".

דרעי כתב שעל פי המתווה הממשלתי לחזרה לשגרה, תנועות הנוער יורשו לחזור לשגרת הפעילות רק ב-31 במאי, בעוד שהשבוע החלו הקלות הדרגתיות בחזרה למוסדות החינוך, יחד עם האפשרות להתקהלויות של 20 איש. רכזי התנועות אינם מבינים למה המדינה מבקשת לדחות את החזרת פעילות תנועות הנוער ושאר הארגונים הבלתי פורמליים רחוק יותר לתוך הקיץ.

מבצע ‘זר לנופל’ (באדיבות הנוער העובד והלומד)

מועצת התלמידים והנוער, הצטרפו היום למאבק התנועות: ״פתיחת בתי הספר, הקניונים והתרת ההתקהלויות הרחבות יותר מוצגות כחשובות מהחזרת פעילות החינוך הבלתי פורמלי אשר מגינות על נפשם של עשרות אלפי בני נוער ברחבי ישראל״.
דבר העובדים בארץ ישראל
כל בוקר אצלך במייל

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

חניכי השכבה הבוגרת של שבט צופי יבנאל התגייסו בערב החג לחלוקת שי לוותיקי היישוב (צילום: מתוך דף הפייסבוק של שבט יבנאל)

הנזק לתנועות הנוער עקב ביטולי הפעילות השוטפת, ביטול הטיולים בפסח ואי-הוודאות לקראת המשך הפעילות בקיץ, נאמד בעשרות מיליוני שקלים, שעדיין לא בטוח כיצד, אם בכלל, המדינה תיתן להם מענה. בתנועות עצמן מתחילים בימים אלו לתכנן את שגרת הפעילויות של הקיץ, שתידחה במספר שבועות עקב הארכת שנת הלימודים ובתי הספר של החופש גדול.

גם יו״ר המרכז לשלטון מקומי, חיים ביבס, נרתם למאבק התנועות: ״אני קורא להתחיל בחזרה מדורגת של פעילויות החינוך הבלתי פורמאלי לנוער באופן מיידי״, כתב ביבס לראש הממשלה ״ניתן לאפשר פעילות בקבוצות קטנות, בה יוכלו המדריכים להיפגש עם בני הנוער, לתמוך, לאתר מצוקות ולסייע להם ככל הניתן״.​

Leave a Reply

Name *
Email *
Website