13.6 מיליארד שהיו אמורים לצאת בתקציב הקורונה נשארו בקופת המדינה

13.6 מיליארד שקלים שהוקצו להתמודדות עם משבר הקורונה עדין לא יצאו בפועל, כך עולה מדו"ח ביצוע תקציב המדינה שפורסם היום (ראשון). עד כה בוצעו 52% בלבד מהחבילה להתמודדות עם משבר הקורונה.

הגרעון המצטבר ב-12 החודשים האחרונים עומד על 8.1% מהתמ"ג – סה"כ 110.5 מיליארד שקלים. בחודשים ינאור עד אוגוסט נמדד גרעון בסך 87.5 מיליארד שקלים, לעומת 29.2 בשנה שעברה.

בנוסף, ממשיך הקיצוץ בחסות התקציב ההמשכי. יחד עם התכנית הכלכלית להתמודדות עם משבר הקורונה עלו הוצאות משרדי הממשלה ב-15.3% מאז תחילת השנה לעומת התקופה המקבילה בשנה הקודמת. לעומת זאת, ללא חבילת הסיוע דווקא ירדו הוצאות הממשלה ב-0.4%. הוצאות משרדי הממשלה מאז תחילת השנה עומדות על 260.3 מיליארד שקלים, ומהנתונים עולה שהגירעון 12 חודשים אחורה עומד על 8.1% מהתוצר.
דבר העובדים בארץ ישראל
כל בוקר אצלך במייל

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

הכנסות המדינה המשיכו להיות נמוכות יחסית לתקופה המקבילה בשנה הקודמת, אבל מראות התאוששות קלה לעומת החודשים הקודמים. עם זאת, הכנסות המדינה ממיסים מאז תחילת השנה עדיין נמוכות ב-10.3% לעומת השנה שעברה.

בנוסף , שיעור גיוס החוב של הממשלה מחו"ל ירד משמעותית בחודש אוגוסט, אחרי זינוק בחודשי הקורונה האחרונים. לעומת היקף גיוס של 8.1 מיליארד שקלים בחודש יולי, עמד הגיוס בחו"ל על 1.4 מיליארד בלבד בחודש אוגוסט.​

Leave a Reply

Name *
Email *
Website