21 אלף מתפקדי מרצ יבחרו היום את רשימתם לכנסת | התוצאות: הלילה

21 אלף מתפקדי מרצ יוכלו לבחור היום (חמישי) את רשימת המפלגה לכנסת, בפריימריז הראשונים אי-פעם במפלגה. הבחירות יתקיימו ב-131 אתרי הצבעה ברחבי הארץ, כאשר הקלפיות הגדולות ייפתחו ב-14:00 וייסגרו ב-22:00 וקלפיות אחרות יופעלו בהדרגה עד השעה 17:00 וייסגרו ב-21:00. את כל הפרטים על פריסת הקלפיות ושעות הפתיחה שלהן ניתן למצוא באתר מרצ.

כל מצביע יוכל לסמן ארבעה שמות מתוך 23 מתמודדות ומתמודדים, כשבכל חמישיית נבחרים ישנה הבטחת ייצוג מגדרי של 40%, כלומר לפחות שני גברים ושתי נשים בכל חמישייה. המטה המרכזי של הפריימריז הוא ביתן 10 בגני התערוכה בתל אביב, שם גם ייערך אירוע הכרזת התוצאות החל בעשר בלילה. מאחר וההצבעה בפריימריז ממוחשבת, התוצאות צפויות בשעה שלאחר סיום ההצבעה.

ברים ונשים, יהודים וערבים, אשכנזים ומזרחים, כשהדבר המשותף לכולם הוא שכולם אנשי שמאל אקטיביסטים. אני קוראת לכל חברי מרצ לצאת להצביע ולעצב את השמאל הישראלי בכנסת הבאה

מכיוון שזהו פריימריז ראשון במרצ, אין נתוני השתתפות מהעבר שעליהם ניתן להסתמך כדי להעריך כמה מהמתפקדים יבואו להצביע. עם זאת, ההתפקדות למרצ תקפה לשנה אחת בכל פעם, כך שכל 21 אלף המתפקדים הם חדשים, מראשית 2019, מה שמגדיל את הסיכוי למעורבות ואחוזי הצבעה גבוהים.

יו"ר מרצ, חברת הכנסת תמר זנדברג, אמרה אתמול כי מרצ גאה להציג להציג רשימה של מועמדים מצוינים מכל רחבי הארץ. "גברים ונשים, יהודים וערבים, אשכנזים ומזרחים, כשהדבר המשותף לכולם הוא שכולם אנשי שמאל אקטיביסטים. אני קוראת לכל חברי מרצ לצאת להצביע ולעצב את השמאל הישראלי בכנסת הבאה. הבחירות האלו הן בחירות גורליות עבור עתיד המדינה והשמאל חשוב בהן מאי-פעם", דברי זנדברג.

Leave a Reply

Name *
Email *
Website