284 עולים חדשים מאתיופיה במטוס ה-4 במסגרת מבצע ‘צור ישראל’

284 עולות ועולים חדשים מאדיס אבבה נחתו בישראל, אור ליום שישי האחרון, ביניהם 61 ילדים ותשעה תינוקות עד גיל שנתיים. זהו המטוס הרביעי שמגיע במסגרת מבצע ‘צור ישראל’ שהחל לפני חודש. על-פי החלטת הממשלה אמורים עד סוף ינואר 2021 לעלות 2,000 מהיהודים הממתינים במחנות בגונדר ובאדיס אבבה.

"משמח אותי לפתוח באופן הזה את שנת 2021", אמרה שרת העלייה והקליטה פנינה תמנו-שטה שפגשה את העולים בשדה התעופה בן גוריון. "המטוס הזה, כמו השלושה שקדמו לו בשנת 2020, הוא יישום, הלכה למעשה, של החלטת הממשלה שהובלתי להעלאת 2,000 הממתינים עד לסוף חודש ינואר השנה".

העולים יעשו את השבועיים הקרובים בבידוד באכסניית א.נ.א בבית שאן, ולאחר מכן ייקלטו במרכזי קליטה ברחבי הארץ. במרכזי הקליטה יעברו את תהליך ההתאקלמות לצד מדריכות מטעם הסוכנות היהודית, ילמדו עברית, יעברו הכשרה מקצועית כלשהי והילדים ישתלבו בבתי הספר הדתיים-ממלכתיים באזור.
דבר העובדים בארץ ישראל
כל בוקר אצלך במייל

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

"עיכוב העלייה כמותו כנטישה בתקופה זו בה גוברת הסכנה הממשית למשבר הומניטרי בקרב קהילות אחינו באדיס אבבה ובגונדר. ממשלת ישראל חייבת לפעול בהקדם למימוש ההחלטה שקיבלה ב-2015 להעלות את כלל הממתינים לארץ", אומר אורי פרדניק, יו"ר מטה המאבק להעלאת יהודי אתיופיה. "אנו שמחים על איחוד המשפחות המרגש ומברכים את שרת הקליטה והעלייה פנינה תמנו שטה שפועלת רבות למען המטרה. עם זאת, לא נשכח את אחינו שנותרו באתיופיה. לא נתעלם מזעקתם. לא נפנה עורף למצוקתם".

כזכור, בשנת 2015 קיבלה ממשלת ישראל החלטה להעלות את כל הממתינים במחנות המעבר באדיס אבבה וגונדר, עד סוף שנת 2020. בחמש השנים שעברו מאז עלו פחות מ-3,000 עולים, כ-1,000 מהם בחודש האחרון במסגרת מבצע ‘צור ישראל’. ההערכות הן שבאתיופיה מחכים לעלייה כ-7,000 יהודים להם משפחות בישראל.

Leave a Reply

Name *
Email *
Website