42 בני אדם נפטרו מקורונה בישראל, 98 מונשמים, 427 החלימו

שניים נפטרו היום (שבת) ממחלת הקורונה בישראל. באיכילוב נפטרה בת 88 עם מחלות רקע, ובסורוקה נפטרה בת 67 לאחר שאובחנה כחיובית לנגיף הקורונה. בהודעת בית החולים צויין כי האישה סבלה מריבוי מחלות רקע קשות, והועברה לפני מספר ימים מבית אבות בבאר שבע. ביום חמישי נפטרו שבעה בני אדם מהמחלה, וביום שישי ארבעה.

42 בני אדם נפטרו עד כה בישראל ממחלת הקורונה. לפי נתוני משרד הבריאות נכון להיום בבוקר, בישראל נמצאו 7,589 חולי קורונה מאובחנים, מתוכם 115 במצב קשה ו- 98 מונשמים.

אנשי צוות רפואי בבית החולים שערי צדק בירושלים. 31 במרץ (צילום: נתי שוחט/פלאש90)

רוב החולים, 4,436 במספר, מאושפזים בביתם כאשר הצוותים הרפואיים בודקים את מצבם באופן תדיר והם מונחים להישאר בבידוד. 747 מאושפזים בבתי החולים ברחבי ישראל, במחלקות ייעודיות לחולי הקורונה. ו-718 נמצאים במלונות שהוסבו לקליטת חולי קורונה. 1,202 חולים ממתינים להחלטה האם יאושפזו או ישהו בבידוד בביתם.
דבר העובדים בארץ ישראל
כל בוקר אצלך במייל

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

427 חולי קורונה החלימו באופן מלא, ושוחררו לביתם. אחד מהם הוא ג’וני (38) ממזרח ירושלים, נהג אוטובוס התיירים מקפריסין שהיה במצב קשה מאוד והחולה המורכב הראשון בישראל – ולאחר טיפול בבית החולים פדה-פוריה שבטבריה, שוחרר השבוע לביתו.

אתמול (שישי) החלה המשטרה לאכוף הגבלות תנועה על העיר בני ברק, שבה נמצא שיעור גבוה של חולים בנגיף.

בלילה שבין רביעי לחמישי דווח כי גם שר הבריאות יעקב ליצמן ורעייתו אובחנו כחולים בקורונה. מצבם טוב והם מטופלים בבידוד. גם בכירים נוספים במשרד הבריאות, בהם המנכ"ל משה בר סימן טוב וראש חטיבת בריאות הציבור פרופ’ סיגל סדצקי נכנסו לבידוד.

משרד הבריאות ממשיך לעדכן על חקירות אפידימיולוגיות באתר משרד הבריאות – לחצו כאן.

למידע על מחלת הקורונה ועל בידוד ביתי, יש לפנות לאתר משרד הבריאות, לקו משרד הבריאות *5400, או למוקדים הטלפוניים של קופת החולים.

איך להימנע מהידבקות בנגיף?

לפי משרד הבריאות, הדרך היעילה ביותר להימנע מהידבקות בקורונה היא שמירה על היגיינה אישית ושמירת מרחק מאנשים אחרים. חשוב לדעת כי אדם הנושא את הנגיף אינו חווה בהכרח את תסמיני המחלה, ולכן, יש להתייחס לכל אדם (גם לעצמנו) כנשא פוטנציאלי של הנגיף.

הנחיות משרד הבריאות להתמודדות עם נגיף הקורונה (גרפיקה: אידאה)

הנחיות המשרד כוללות – רחיצת ידיים עם סבון ומים או חיטוי בג’ל אלכוהולי לעיתים קרובות, הימנעות ממגע בפנים של אנשים אחרים, מלחיצות ידיים מחיבוקים או מנשיקות. במשרד מנחים את הציבור לשמור מרחק של שני מטרים מאנשים אחרים. בנוסף, חשוב לא לשתף כלי אוכל או שתייה.​

Leave a Reply

Name *
Email *
Website