635 מורים ותלמידים אובחנו כחולים בקורונה, 22,738 נמצאים מבידוד

ממשיכה העלייה העקבית בתחלואה במערכת החינוך: עלפי נתוני משרד החינוך, נכון להיום (רביעי), 635 מורים ותלמידים אובחנו כחולים בקורונה (כ-0.025% מכלל התלמידים ועובדי הוראה בישראל), ו-22,738  נמצאים בבידוד מחשש לחשיפה אפשרית לנגיף (כ-0.9%). עוד מסר המשרד כי 177בתי ספר וגנים סגורים כעת עקב איתור חולה בשטחם (כ-0.7% מכלל מוסדות החינוך בישראל).

במשרד החינוך ציינו כי 3,000 תלמידים ומורים יצאו מבידוד בין אתמול בערב והבוקר, וכי כי 15 בתי ספר וגני ילדים שבו לשגרת לימודים בשבוע החולף. במהלך השבוע צפויים לשוב לשגרה 46 נוספים (בהם 26 בתי ספר ו-20 גנים).

יו"ר ארגון המורים, רן ארז, כתב הבוקר באגרת מיוחדת שהופצה למורים בבתי הספר העל יסודיים כי "שנת הלימודים תסתיים ב-20 ביוני בכל החינוך העל יסודי". ארז הוסיף כי "הוראה זו חלה על כל חברי הארגון, גם בחטיבות הביניים וגם בחטיבות העליונות. אם נרים ידיים ונוותר כעת, לא יהיה לזה סוף".
דבר העובדים בארץ ישראל
כל בוקר אצלך במייל

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

ארז מתח ביקורת קשה על משרד האוצר והסתדרות המורים על כך שהם מאפשרים את המשך הארכת הלימודים מעבר לתאריך הקבוע, ואמר שלא ייתן יד לפגיעה בשכר המורים.

למרות הצהרות משרד החינוך, ושר החינוך יואב גלנט, על משא ומתן עם הארגון, והאיום לנקוט באמצעים משפטיים, נכון לעכשיו נראה ששנת הלימודים בחטיבות העליונות תסתיים בסוף השבוע הקרוב.

Leave a Reply

Name *
Email *
Website